reklama

Nowa energia edukacji

Gospodarka, Wiadomości, 09.03.2018 11:00,
Uczniowie szkół ZDZ Andrychów, Wadowice, Kęty odbywają staże zawodowe w nowoczesnych firmach.
Nowa energia edukacji

Nowa energia edukacji” projekt współfinansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020, w ramach 10 Osi Priorytetowej Wiedza i Kompetencje Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, działanie 10.2 Rozwój Kształcenia Zawodowego, poddziałanie 10.2.2 Kształcenie Zawodowe Uczniów – SPR.

To projekt, który kładzie nacisk doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych uczniów, nauczycieli, współpracy z pracodawcami, budowania infrastruktury zawodowej szkoły, zakupu sprzętu , pomocy dydaktycznych prawie na 3 miliony złotych.

- Fryzjerzy odbywają staże zawodowe w renomowanych salonach fryzjerskich, w naszych lokalnych, ale często w Krakowie czy w Bielsku. Logistycy rozpoczęli staże w Przedsiębiorstwie Pszczelarskim „Łysoń”. Nowoczesna rodzinna Firma ”Łysoń” spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Produkcja, transport wewnętrzny i bogata współpraca zagraniczna z rozbudowana logistyką pozwala realizować założenia programowe projektu. Każdy uczeń w ramach projektu miedzy innymi otrzymuje wynagrodzenie w wys. 1.500 zł darmowy dojazd, opiekę, zajęcia z przedsiębiorczości, kursy pogłębiające wiedzę i umiejętności radzenia sobie na rynku pracy - informuje Zofia Wanat, Dyrektor Zespołu Szkół w Andrychowie, ZDZ Katowice szkoły w Andrychowie, Wadowicach i Kętach.


Zobaczcie jak radzą sobie logistycy na stanowiskach pracy:

Wsparcie w ramach projektu obejmuje:

1. Doradztwo edukacyjno – zawodowe

2. Nabywanie dodatkowych kwalifikacji przez uczniów

Realizacja kursów zawodowych np. operator wózka widłowego, obsługa kasy fiskalnej,

a nawet prawo jazdy…. W przypadku fryzjerów kursy barberingu, przedłużania włosów itp…

3. Program współpracy szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe z pracodawcami

(staże zawodowe odbywane w zakładach pracy, salonach fryzjerskich, firmach logistycznych)

4. Rozwój kompetencji zawodowych kadry szkoły (kursy zawodowe dla nauczycieli naszych szkół)

5. Rada Programowa (współpraca z otoczeniem społeczno – gospodarczym, do której zaprosiliśmy

firmy i stowarzyszenia z którymi współprac ujemy)

6. Walidacja i certyfikacja umiejętności i kwalifikacji

7. Tworzenie warunków zbliżonych do rzeczywistego środowiska pracy zawodowej poprzez

wyposażenie - doposażenie w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne naszych pracowni

zawodowych., fryzjerskiej i logistycznej.

- Projekt , który realizujemy to duża szansa dla naszych uczniów, pomyślne odbycie stażu daje przepustkę na wymagający rynek pracy. Niektórzy z nich, ci , którzy najlepiej się sprawdzili, prawdopodobnie dostaną propozycje pracy w firmie w której pracowali. Uczniowie cenią sobie również środki finansowe , które po odbyciu stażu otrzymują - dodaje Zofia Wanat, Dyrektor Zespołu Szkół w Andrychowie, ZDZ Katowice szkoły w Andrychowie, Wadowicach i Kętach.


INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy