reklama

Niewielka, ale za to podświetlana różnymi kolorami

Gospodarka, Wiadomości, 07.10.2021 10:20, eł

Uroku nowej fontannie nie można odmówić.

Niewielka, ale za to podświetlana różnymi kolorami

Trzy lata temu władze Suchej Beskidzkiej zakończyły rewitalizację deptaka ciągnącego się wzdłuż pasażu handlowego przy ul. Mickiewicza. Teraz pojawiła się tam dodatkowa atrakcja – iluminowana fontanna.

Można się sprzeczać, czy pasaż handlowy w Suchej Beskidzkiej zyskał na urodzie po przebudowie promenady. Usunięcie rosnących tam niegdyś brzóz i innych drzew odsłoniło brzydotę nowoczesnych kamieniczek, których architekci najwyraźniej starali się głównie o to, by uczynić je jak najbardziej dziwacznymi.

Owszem, sam deptak wygląda od tamtej pory lepiej, głównie dlatego, że jej nawierzchnia jest równa, pozbawiona dziur i wgłębień. Jednocześnie jednak stracił wiele z dawnego uroku. Niegdyś można było na nim niemal zapomnieć o tym, że jest się w sercu miasta. Gdy dwa szpalery drzew pokryte były śniegiem, sprawiały wręcz bajkowe wrażenie. Cieszyły oczy również wiosną, latem i jesienią.

Teraz zieleni jest tam znacznie mniej, ale na pocieszenie mieszkańcy dostali ostatnio fontannę. Nowoczesną i podświetlaną różnymi kolorami, dzięki czemu po zmroku wygląda bardzo efektownie. Wodotrysk znajduje się niedaleko Centrum Kultury i Filmu im. Billy’ego Wildera, przy jednym z przejść między ciągami kamieniczek pasażu handlowego. Zaczął działać na początku tego tygodnia.

Foto: UM Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy