reklama
reklama

Niedzielna akcja zakończona sukcesem. Petycja niedługo trafi do ministra

Gospodarka, Wiadomości, 11.10.2021 09:26, eł

Chodzi o budowę nowego połączenia drogowego, które ułatwi dojazd do Krakowa, jak również wyjazd z tego miasta.

Niedzielna akcja zakończona sukcesem. Petycja niedługo trafi do ministra

O petycji w sprawie budowy nowego łącznika drogowego, który ułatwi dojazd do Krakowa trasą przez Skawinę pisaliśmy już kilka razy. Wczoraj (10 października) na placu Jana Pawła II w Wadowicach odbyła się akcja zbierania podpisów pod nią. Na papierowych formularzach podpisało się 319 osób.

Chodzi o budowę bezpośredniego połączenia między obwodnicami Skawiny i Krakowa, które sprawi, że na pograniczu miast nie będą tworzyły się długie korki. Powstają one w Skawinie tuż przed granicą stolicy Małopolski i ciągną się przez około pół kilometra do skrzyżowania ulic Skotnickiej i Wrony w Krakowie. Również osoby jadące w odwrotnym kierunku grzęzną na tym odcinku w korkach (pisaliśmy o tym tutaj).

Problem ten dotyka znaczną część mieszkańców tych powiatu wadowickiego, którzy dojeżdżają do pracy lub na uczelnie w Krakowie. Dlatego twórca petycji Łukasz Kusak właśnie w Wadowicach zorganizował wczoraj (10 października) akcję zbierania podpisów pod nią. Pomagali mu radni powiatu wadowickiego Marek Gajowy i Sebastian Mlak.

- Uzbieraliśmy w sumie 319 podpisów na listach papierowych. Dodatkowo widzę, że z każdą chwilą przybywa kolejnych podpisów w Internecie i praktycznie niemal wszyscy podpisujący pochodzą z terenu powiatu wadowickiego. Dziękuję serdecznie wszystkim mieszkańcom oraz turystom, którzy wsparli nasze starania i podpisali się pod petycją. Gdy ta droga w końcu powstanie, na pewno skorzystamy z niej wszyscy - mieszkańcy Małopolski i nasi goście z całego kraju – zapewnia Łukasz Kusak.

Kto jeszcze chciałby złożyć podpis pod petycją, może to w każdej chwili zrobić przez Internet – tutaj. Gdy wszystkich podpisów będzie około 2000, apel o dofinansowanie budowy nowego łącznika drogowego trafi do ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy