reklama

Niebezpiecznie w rejonie strefy

, Gospodarka, Wiadomości, 05.07.2022 19:25, DK
Wciąż trwają prace remontowe w części strefy ekonomicznej w Andrychowie, choć - jak informowały władze Andrychowa - miały być zakończone w czerwcu.
Niebezpiecznie w rejonie strefy
Jak już wiele razy pisaliśmy, budowa strefa ekonomicznej w Andrychowie to niekończąca się historia. Planowo wszystko miało być gotowe już kilka lat temu. Jednak w części wybudowanej strefy usunęła się ziemia. Kto za to odpowiada? To m.in. jest przedmiotem sporu pomiędzy gminą a poprzednim wykonawcą budowy strefy.

Tymczasem na miejscu jest już nowa firma, która za ponad 6 mln zł ma za zadanie dokończenie budowy strefy i naprawę usterek. Prace związane z doprowadzeniem nieużytkowanej obecnie części strefy do użytku miały się zakończyć się w połowie roku. Ale nadal trwają i raczej jeszcze jakiś czas potrwają.

Widok przesuniętych barierek i przepaść jaka znajduje się za urwanym fragmentem ulicy Przemysłowej budzi mieszane uczucia. Co prawda są znaki zakazujące B-1, czyli zakaz ruchu w obu kierunkach, jednak przestrzegamy przed tym miejscem. Jest tam teraz naprawdę niebezpiecznie.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 10.07.2022 19:22

https://regiony.tvp.pl/61191705/08072022?fbclid=IwAR0PzPBP8v4UTwcxfVcKzCU-qrsMJlEA1DizfCc_uaUv8YUmRFhIT4zPIe0

Archanioł Michał, 06.07.2022 19:50

@mwga-fon zmień donosiciela, udziela nieprawdziwych informacji . Pozdro dla Łysego ;)

FeelFree, 06.07.2022 13:29

@beskidmaly - Szanowny Panie: pomysł, a potem upór w tkwieniu przy jego realizacji mimo przestróg lokalnych radnych ( wbrew doświadczeniom obywateli znających teren, oraz jego okoliczne drogi i historię) o niszczonej od lat przez ruchy masowe drodze leżącej na spornym terenie podpada pod tzw. analfabetyzm funkcjonalny. To tak dla przypomnienia o czym mówimy. Bo nazwa użyta przez Redakcję jest co najmniej niezręczna (żeby nie użyć mocniejszych słów)... "prace remontowe". Remontować to można elewację domu po upływie iluś tam lat. Albo silnik spalinowy gdy mu się przewidziany resurs skończy. A nie próbować łagodzić konsekwencje własnych błędnych decyzji co do lokalizacji, samej inwestycji i jej procesu wykonawczego. Odnośnie zaś treści wpisu poniżej, to "naprawianie" czegoś co nigdy nie powinno powstać i to za nasze wspólne pieniądze jest moim zdaniem skandaliczne i oburzające. Podobnie jak zwalanie odpowiedzialności na firmę wykonującą prace przed wyrokiem sądu... Ale to w sumie styl propagandzistów władz lokalnych dobrze już znany piszącym i czytającym. Nic nowego... ! STOP SPALARNI ŚMIECI W ANDRYCHOWIE, STOP ZADŁUŻANIU MIASTA, STOP ŻAKOWI I JEGO RADNYM ! czyli nic nowego...

FeelFree, 06.07.2022 12:06

@tomekx - jeśli w Twojej wyobraźni mieści się tylko duma i czyjeś wycie z zazdrości gdzieś z oddali to przyjmij ode mnie wyrazy współczucia. I pisz tutaj dalej z nami proszę...

Skalpel, 06.07.2022 10:39

Budowa Strefy i budowa Galerii. Znajdź różnice.

Zakolog, 06.07.2022 07:26

Gdyby zamiast burmistrza Żaka i Wasztyla społeczeństwo wybrało średnio zdolnego gospodarza, to tylko za równowartość wyrzuconej w tej strefie kasy, można by było wybudować cztery takie zakłady, za odsetki od tej kasy wyremontować kilkanaście kilometrów dróg, a za koszty obsługi prawnej i ekspertyz ocieplić ze trzy szkoły nr 5 i jeszcze by zostało na nagrody dla zdolnej młodzieży i jej nauczycieli. @beskidmaly, jak firma jednak nie przyniesie w zębach tych pieniędzy i jeszcze Gmina poniesie koszty sądowe, to rozumiem, iż Żak z Wasztylem honorowo je zwrócą !

xpek, 06.07.2022 06:28

już je widać ponieważ 2 pierwsze zakłady już się budują

tomekх, 06.07.2022 06:03

Już widzę oczami wyobraźni te piękne zakłady w strefie a na samym szczycie wzniesienia nasz burmistrz spogląda z dumą na nasze miasto, a pisiory tylko wyją z zazdrości gdzieś w oddali

beskidmaly, 06.07.2022 04:55

Gdyby firma wykonała prace zgodnie z projektem a nie sfuszerowała jej to pewnie obraz byłby inny ale doczekamy jeszcze takiej chwili ze będą tam stały następne nowo wybudowane zakłady. Nawet działalność na szkodę gminy niektórych osób mieniących sie tfu "Radnymi" tego nie zmieni, a firma z Sącza w zębach przyniesie pieniądze jako odszkodowanie za naprawę tego co spieprzyli.

mega-fon, 05.07.2022 21:21

Archanioł Michał, przecież Ty bezrobotny jesteś, to jakie pieniądze są marnowane, może Twojej jedynie słusznej partii, a niech Cię kaczka kopnie.

Archanioł Michał, 05.07.2022 20:43

Zobacz jak twoje i moje pieniądze są marnotrawione na fanaberie Porcelanowego Zdzisia.

Archanioł Michał, 05.07.2022 20:37

@beskidmaly przyglądnij się dobrze tym zdjęciom, najlepiej pojedź tam i zobacz co znaczy inwestycja w BŁOTO I W BŁOCIE.