reklama

Niebezpieczne skrzyżowanie w Wieprzu do przebudowy. Kiedy?

, Gospodarka, Wiadomości, 12.01.2022 15:00, eł

Prace budowlane ruszą w przyszłym roku.

Niebezpieczne skrzyżowanie w Wieprzu do przebudowy. Kiedy?

Mieszkańcy Wieprza od wielu lat apelują o przebudowę cieszącego się złą sławą skrzyżowania w centrum ich miejscowości. Teraz już wiadomo, że w końcu zostanie ono przebudowane. Niestety, nie powstanie tam rondo, które byłoby najbezpieczniejszym rozwiązaniem.

Chodzi o skrzyżowanie ulicy Beskidzkiej (czyli drogi wojewódzkiej nr 781) z Centralną, gdzie nietrudno o kolizję czy wypadek. Jego przebudowa była planowana już kilka lat temu, ale teraz wreszcie powinno do niej dojść, jeśli nie pojawią się jakieś nieprzewidziane komplikacje. Będzie to część większej inwestycji, obejmującej modernizację ponad 2,5-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 781, w tym około 500 metrów w samym centrum Wieprza.

- Przewidujemy, że w trzecim kwartale tego roku uzyskamy decyzję ZRID, czyli zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. W ramach zadania przewiduje się między innymi przebudowę i rozbudowę skrzyżowań, budowę i przebudowę zjazdów indywidualnych, chodników oraz przepustów, a także budowę oświetlenia ulicznego – mówi Agnieszka Ćwiertniewicz z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Obecnie w przygotowaniu jest dokumentacja, której zakres obejmuje wykonanie projektów budowlanych i wykonawczych, wraz z uzyskaniem niezbędnych opinii, uzgodnień i decyzji. Same prace budowlane ruszą najprawdopodobniej dopiero w 2023 roku.

A na czym będzie polegała przebudowa skrzyżowania w centrum Wieprza? Na pewno powstanie tam lewoskręt i wyspa dzieląca kierunki ruchu. - Dokładniejsze informacje będziemy mogli przekazać na początku lutego – dodaje Agnieszka Ćwiertniewicz.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy