Nie ma zmiłuj. Opłata za wywóz śmieci i podatki w górę

, Gospodarka, Wiadomości, 20.11.2020 10:00, GM
Podczas najbliższych obrad Rada Miejska w Andrychowie ma podjąć decyzję w sprawie podwyżek opłat za wywóz śmieci i podatków lokalnych.
Nie ma zmiłuj. Opłata za wywóz śmieci i podatki w górę
Władze Andrychowa proponują podwyższenie opłaty z 20 na 23 zł od osoby miesięcznie, a jeżeli odpady nie są segregowane - nowa opłata ma wynosić 46 zł od osoby miesięcznie.

Nowością jest wprowadzenie ulgi za posiadanie kompostownika na posesji: 1,80 zł od osoby miesięcznie. Aby skorzystać z ulgi zainteresowani mieszkańcy będą musieli złożyć deklarację. Zatem osoby posiadające kompostownik w mniejszym stopniu odczują podwyżkę. Przy czteroosobowej rodzinie posiadającej kompostownik na posesji miesięczna opłata za wywóz śmieci wyniesie 84,80 zł, a obecnie jest to 80 zł.

Decyzję w tej sprawie będą podejmować radni podczas obrad, które odbędą się 26 listopada. Przy okazji okazało się, że w gminie Andrychów przybyło mieszkańców, którzy będą płacić za wywóz śmieci. To efekt niedawno ogłoszonej przez urząd abolicji dla osób, które nie płaciły za wywóz śmieci. Przybyło ponad 100 osób.Podczas listopadowych obrad radni zdecydują także o podwyżce podatków lokalnych. Stawka podatku od nieruchomości mieszkalnych ma iść w górę z 57 na 60 gr za 1 m2, a w przypadku nieruchomości wykorzystywanych na działalność gospodarczą z 20,55 zł do 21 zł na 1 m2.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

xpek, 21.11.2020 05:09

brawo pis

Burakz wiejskiej , 20.11.2020 20:33

najdroższe opłaty za śmieci w Europie w pl, może stówa za łeb odrazu. władze Andrychowa proponują ? śmiech i żałość zarazem