reklama

Nie będzie zakazu palenia węglem w Wadowicach

, Gospodarka, Wiadomości, 20.02.2020 09:20, red
Komisja Rolnictwa i Ekologii zaopiniowała negatywnie tę propozycję.
Nie będzie zakazu palenia węglem w Wadowicach
Zakaz palenia węglem i drewnem obowiązuje od kilku miesięcy w Krakowie. To ma być element walki ze smogiem. Czy takie ograniczenia wprowadzone zostaną również w Wadowicach?

Taki pomysł mieli radni z Klubu radnych „Wolne Wadowice” na czele z radnym i byłym burmistrzem Wadowic Mateuszem Klinowskim. Na razie przygotowali projekt uchwały - rezolucji w tej sprawie. Chodziło również m.in. o wprowadzenie zakazu montażu nowych instalacji na paliwa stałe na terenie miasta.

Wszystko wskazuje jednak, że nic z tego nie będzie. W tym tygodniu Komisja Rolnictwa i Ekologii Rady Miejskiej zaopiniowała projekt negatywnie.

- Straciliśmy czas i okazję, by w sprawie smogu zrobić cokolwiek dla mieszkańców miasta. Zwyciężył zaścianek i głosy, żeby na Krakowie się nie wzorować - skomentował były burmistrz Mateusz Klinowski.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

bolo123, 20.02.2020 11:18

P. Klinowski - a może w ramach walki o czyste powietrze zakazać jazdy na rowerach po drogach publicznych - bo przecież one też przyczyniają się do wzrostu zanieczyszczeń. Żeby wyprzedzić rowerzystę niejednokrotnie trzeba zwolnić poczekać na miejsce (ścierają się klocki hamulcowe i zanieczyszczaja ), potem znów przyspieszyć (w tym czasie więcej spalin idzie w atmosferę i znów zanieczyszczenia) więc do roboty. Jest nowy pomysł i nowe pole do działania.

ChojnaZmiana , 20.02.2020 10:34

BRAWO !!! Ciekawe czy jakby Niemcy chcieliby nam sprzedać Rosyjskie gruszki to wmawialiby nam że nasze jabłka są złe, szkodliwe i ludzie przez nie umierają. Może też byłyby hasła że "jabłka je tylko zaścianek" itd. ?