reklama

Nie będzie nowych nazw ulic w Sułkowicach i Inwałdzie

, Gospodarka, Wiadomości, 04.12.2019 13:15, PG
Mieszkańcy wyrazili sprzeciw.
Nie będzie nowych nazw ulic w Sułkowicach i Inwałdzie

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Andrychowie radni mieli zdecydować o nadaniu nowych nazw ulic w Sułkowicach i w Inwałdzie.

Droga łącząca ulicę Turystyczną z ulicą Wspólną w Sułkowicach o długości 1,2 km miała nosić nazwę: Rowerowa. Z kolei z części osiedla Korcza w Inwałdzie wyodrębniona miała zostać ulica Rakowa oraz osiedli: os. Cegielnia, os. Zarębki, os. Zielone.

W obu miejscach nadanie nowych nazw ulic i osiedli wiąże się z koniecznością zmiany adresu dla ok. 56 posesji.

Podobno sprawa była konsultowana przez dwa lata z mieszkańcami ale jednak większość z nich o nowych nazwach ulic dowiedziała się z portalu mamNewsa.pl. Po protestach mieszkańców postanowiono wycofać te uchwały z obrad.

Nazwy ulic w tych miejscach są potrzebne w przypadku identyfikacji konkretnych domów w razie potrzeby interwencji służb ratowniczych. Nowe nazwy ulic staną się też elementem Ewidencji Miejscowości, Ulic i Adresów.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

oshin22, 05.12.2019 09:31

"Full profeska" zdjęcie - reklama biura podatkowego i ten walący się budynek...