reklama

Nagłe zamknięcie cmentarzy zaskoczyło wszystkich. Tłumy w piątkowy wieczór

Gospodarka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 31.10.2020 08:30, red
Od północy zamknięte są cmentarze.
Nagłe zamknięcie cmentarzy zaskoczyło wszystkich. Tłumy w piątkowy wieczór
Cmentarze zamknięte będą w okresie święta Wszystkich świętych: w sobotę, niedzielę i poniedziałek (31 października - 2 listopada). Ponownie otwarte zostaną we wtorek - 3 listopada.

W ten sposób rząd chce zapobiec gromadzeniu i spotykaniu się ludzi i rozprzestrzenianiu się koronawirusa. - Ponieważ niesie to ze sobą ogromne ryzyko, uznałem że tradycja jest mniej ważna niż życie - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Decyzja o zamknięciu cmentarzy zaskoczyła wszystkich. Chodzi jednak przede wszystkim o porę jej ogłoszenia - w piątek późnym popołudniem. Efekt był taki, że wkrótce potem na cmentarze ruszyły prawdziwe tłumy, bo mieszkańcy chcieli przed zamknięciem zostawić na grobach bliskich kwiaty i znicze. Ludzie byli mocno zdenerwowani. Decyzja została podjęta późno i miała efekt wprost przeciwny do zamierzonego.

Zszokowani są także właściciele małych biznesów, którzy w okresie Wszystkich świętych okazjonalnie sprzedają chryzantemy i znicze przed cmentarzami. Kupili towar, z którym w zasadzie zostali, bo w większości chryzantemy sprzedawały się 1 listopada. Stąd już pojawiają się apele, aby mimo wszystko w przyszłym tygodniu kupować jak zwykle chryzantemy i znicze i wspomóc w ten sposób handlarzy.

Do decyzji premiera pojawiają się również komentarze polityczne. Na przykład taki:

Czy lecie z nami pilot❓
2 godziny od ogłoszenia zamknięcia cmentarzy - co było do przewidzenia- cmentarze są oblężone, a ulice dojazdowe zostały zakorkowane.
➡️ Trudno się dziwić ludziom, że chcą zdążyć do 24-ej odwiedzić groby swoich najbliższych.
➡️ Jednak trzeba się dziwić decyzji Premiera, który taką decyzję ogłasza 8 godzin przed obowiązywaniem zakazu. Tak, jakby nie można było jej ogłosić tydzień temu, kiedy było wiadomo, że tak trzeba postąpić

komentował na faceboooku poseł PO Marek Sowa


Czy lecie z nami pilot❓ 2 godziny od ogłoszenia zamknięcia cmentarzy - co było do przewidzenia- cmentarze są oblężone, a...

Opublikowany przez Marka Sowę Poseł nę Sejm RP Piątek, 30 października 2020

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy