reklama

Nadciąga podwyżka za wywóz śmieci

, Gospodarka, Wiadomości, 20.11.2020 19:30, PG
Ile tym razem?
Nadciąga podwyżka za wywóz śmieci

Podczas najbliższej sesji Rady Gminy Kęty, radni podejmą decyzję o wysokości opłat za wywóz śmieci. Sesja odbędzie się w piątek (27.11.).

Niestety w projekcie uchwały zaplanowano podwyżkę. Obecnie oplata wynosi 22 zł od osoby miesięcznie, jeśli odpady są zbierane w sposób selektywny, a od stycznia przyszłego roku ma wynosić 25 zł. Za odpady niesegregowane trzeba będzie zapłacić 50 zł.

Nowa stawka określona została na podstawie cen z przetargów na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Biorąc pod uwagą liczbę złożonych deklaracji na dzień 30 września 2020 r. liczba osób zamieszkujących gminę Kęty wynosi 29 627 osób. W związku z tą liczbą koszt systemu śmieciowego w gminie wynosi 9, 2 mln zł.

Mieszkańcy posiadające przydomowe kompostowniki mogą liczyć na 2 zł zwolnienia za miesiąc od 1 mieszkańca.

Dla porównania w Andrychowie od stycznia opłata ma wzrosnąć z 20 zł do 23 zł (o ile nową stawkę zatwierdzą radni, a jeszcze tego nie zrobili), w Wieprzu cena będzie taka sama jak w tym roku, czyli 20 zł.

Zobacz także:


Podczas najbliższych obrad Rada Miejska w Andrychowie ma podjąć decyzję w sprawie podwyżek opłat za wywóz śmieci i podatków lokalnych.

Opublikowany przez MamNewsa.pl Piątek, 20 listopada 2020

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy