reklama

Nadal śmierdzi w Andrychowie

, Gospodarka, Wiadomości, 19.05.2021 08:20, GM
Wraz z nadejściem wiosny mniej smrodu z kominów? Nie w centrum Andrychowa
Nadal śmierdzi w Andrychowie
Maj to z reguły koniec sezonu grzewczego i smrodu. I tak rzeczywiście jest, ale nie wszędzie. O ile bowiem elektrociepłownia w centrum Andrychowa rzeczywiście ostatnimi czasy przestała smrodzić, bo wykorzystuje gaz, to z części przemysłowej Andrychowa cały rok śmierdzi.


Mieszkańcy od lat skarżą się na ostry duszący, „metaliczny” dym wydobywający się z komina Andorii. Śmierdzi tam, gdzie akurat wiatr powieje. Raz na ulicy Przemysłowej, raz na Starowiejskiej, a innym razem w centrum miasta. Najgorzej mają osoby mieszkające najbliżej – przy ulicy Batorego. Czasami w słoneczny dzień mieszkańcy nie mogą nawet wyjść do ogródka, czy otworzyć okno, bo z powodu nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z zakładowego komina nie jest to przyjemne doznanie.

O tej sprawie regularnie piszemy od kilku lat. Raz nawet władze zakładu zapewniały za naszym pośrednictwem i uspokajały mieszkańców, że wszystko jest w jak najlepszym porządku, a z komina wydobywa się nie dym, a para wodna.

Co prawda śmierdząca, ale para.

- Oba piece zainstalowane w Andorii-Mot Sp. z o.o. są jednostkami nowymi, bardzo nowoczesnymi. Podobne konstrukcje są budowane i stosowane w całym naszym kraju. Ponadto działalność Andorii-Mot dysponuje wszelkimi prawem przewidzianymi pozwoleniami w tym środowiskowymi i podlegają z tego tytułu cyklicznym kontrolom – informowała nas firma Andoria-Mot.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 19.05.2021 13:06

@mamNewsa - napiszcie do Urzędu Wojewódzkiego - odpiszą w ciągu miesiąca jak widzą sprawę urzędnicy z wydziału ochrony środowiska z Krakowa. Odpowiedź mają już prawie gotową, więc może nawet szybciej, nagłówki tylko zmienią.

FeelFree, 19.05.2021 09:08

https://ekomalopolska.pl/app/ekointerwencja/index.html

FeelFree, 19.05.2021 09:07

https://stopspalarni.com/

FeelFree, 19.05.2021 09:07

Z kominów spalarni też ma się wydobywać tylko tlen, para wodna i zapach olejków eterycznych. Tym się różnią prospekty reklamowe, obietnice wyborcze, manipulacyjne deklaracje władz - czyli "kłamstwa w przebraniu prawdy" od rzeczywistości i PRAWDY. Dla dociekliwych: wszystko jest w sieci, nie jest możliwe aby z odlewni wydobywała się tylko para wodna... Chociażby cały czas używano najwydajniejszych z dostępnych filtrów... o ile tak jest. A kontrole są CYKLICZNE, a nie stałe... pomyślcie nad tym. Stale to widać dym, i czuć smród w zależności od kierunku wiatru... "Co prawda śmierdząca, ale para." - para wodna jest bezwonna (w podstawówce tego uczą), a skład chemiczny wyziewów z kominów odlewni jest powszechnie dostępny w sieci.

django, 19.05.2021 08:58

Jeszcze mieszkańcy zatęsknią za zapachami które są aktualnie jak staniemy się importerem śmieci. Na horyzoncie SPALARNIA wraz z SORTOWNIĄ i atrakcje związane z transportem śmieci. A to wszystko w tej samej lokalizacji. Fiołkami pachnieć nie będzie, oj nie.