reklama

Nadajniki w Rzykach jeszcze działają, ale nie wiadomo jak długo

, Gospodarka, Wiadomości, 19.07.2021 20:35, PG
Problemy z nadajnikami.
Nadajniki w Rzykach jeszcze działają, ale nie wiadomo jak długo


W ostatnich tygodniach wielu mieszkańców Rzyk, Sułkowic i okolic poinformowało nas o ponownych problemach z zasięgiem sieci telefonicznej w sołectwach. Postanowiliśmy sprawdzić, czy doszło do wyłączenia nadajników ale okazuje się, że działają normalnie. Przyczyny braku zasięgu nie są znane.

W miejscowości Rzyki działają dwa nadajniki – jeden sieci Play na os. Kierczaki w Rzykach, a drugi sieci Orange w okolicy cmentarza.

Działają, ale... Wobec budowy pierwszego toczy się opisywana przez nas batalia sądowa pomiędzy okolicznymi mieszkańcami a władzami, które wydały pozwolenie na budowę stacji bazowej. Podczas ostatnich rozpraw sądowych, Wojewódzki Sąd Administracyjny stanął po stronie mieszkańców i uchylił zaskarżoną decyzję wojewody oraz starosty o nieuchylaniu pozwolenia na budowę.

Obecnie sprawa stanęła na tym, że starosta wadowicki musi się ustosunkować do tej decyzji.

Jak się dowiadujemy, działalność drugiego nadajnika w Rzykach – tego koło cmentarza – też jest zagrożona. Trwa tam sprawa o odszkodowanie.

Do sprawy powrócimy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

marcinmad, 20.07.2021 13:26

Wieść gminna niesie ze nasi "wybrańcy Tomasza" po tym jak po raz kolejny zagłosowali za zadłużeniem Andrychowa tym razem w formie obligacji i zachwycili budowa jak jak nazywają mieszkańcy "spalarni żakowcow" pojechali na kolejną "wycieczkę" czyli delegacje. Mozecie sprawdzić czy to prawda a jeśli tak ile to kosztuje podatników???? Bo w urzędowych mudiach kompletna sza sza.....