Na ulicach Andrychowa montowane są nowe kamery

, Gospodarka, Wiadomości, 22.01.2020 11:20,
Na ulicach Andrychowa montowane są nowe kamery
Na terenie gminy Andrychów trwa montaż 18 nowych kamer. Pierwotnie kamer miało być znacznie więcej, ale z powodu drożyzny urzędnicy musieli ograniczyć zamówienie do kwoty, która jest zarezerwowana w budżecie gminy na ten cel.

Kamery montowane są na słupach w rejonie przystanków autobusowych, ponieważ ich zakup jest finansowany w ramach "projektu autobusowego" na którego realizację gmina pozyskała dotację unijną. Nowe kamery kosztują prawie pół mln zł.

W tym roku w gminie Andrychów zamontowanych zostanie również 56 nowych wiat przystankowych.

W jednej kamienic przy Rynku (dawny wydział komunikacji) w Andrychowie powstało też centrum monitoringu.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

dudek, 22.01.2020 15:49

Co z tego że są montowane. Jak potem przyjdzie potrzeba, żeby dostać odczyt bo np. ktoś Ci auto uszkodził to okazuje się , że owszem kamera jest ale niedziałająca :( Najpierw uruchomić proszę te co już są a potem nowe montować.

virl, 22.01.2020 12:52

§ 1 rozporządzenia Rady Ministrów z 16 grudnia 2009 roku dotyczący karania w ruchu drogowym był niejasny. Niestety Niedawno zinterpretowała to prokuratura generalna w sposób nie przychylny dla zwykłych ludzi. I Uprawniła strażników miejskich do wypisywania mandatów z monitoringu. Od tego czasu można zauważyć w miastach wzmożoną inwestycję w monitoring .Tam gdzie można żle zaparkować, tam się pojawia kamera na słupie. A w siedzibie Straży miejskiej w Andrychowie zbudowano gniazdo obserwacyjne monitoringu. Strażnicy przenieśli się z ulic (dlatego ich nigdy i nigdzie nie widać) do cieplutkich Pomieszczeń i przystąpili do polowania na niesfornych kierowców, którzy z braku miejsc parkingowych, zostawili na kilka minut swój samochód, aby kupić lekarstwo w aptece pod orłem, albo załatwić sprawę w urzędzie. Natychmiast zostaje upamiętniony i wyciśnięty jak cytrynka mandatem. I historia się zaczyna powtarzać że zamiast pomagać mieszkańcom ( tak jak mówi statut), Nasza straż dryfuje w nabijanie kasy do urzędu miasta, pod przykrywką pilnowania porządku. Coraz więcej mieszkańców staje sie nie zadowolonych, i zwykle wkurzonych na zawracanie głowy i nękanie ludzi. Czego kamery jednak nie widzą. Nie widzą porozrzucanych śmieci wokół parkingu przychodni azpb, które zalegają całymi tygodniami, Nie widzą Kupy śmieci na skwerze koło składu zlomu za byłymi halami azpb , czy rozbitego lustra na tymże skrzyżowaniu. Proponuję aby każda ofiara nowej interpretacji prawa i naszych strażników przypomniała na forum , czego jeszcze wasze kamery nie widzą. Tylko nalezy się zastanowić do ,którego momentu ludzie wytrzymają sytuacje i zaczną działać na rzecz likwidacji straży miejskiej. Bo przecież głównym powodem likwidacji straży miejskiej w miastach było nękanie ludzi za złe parkowanie, zamiast pomocy.

starymoher, 22.01.2020 12:09

Kamery powinny być i jeszcze fotoradary.Ale jedno mnie dziwi,niedawno w naszej Wspólnocie Mieszkaniowej zainstalowaliśmy 5 kamer monitorujących.Wcale nie najtańszych.Koszt wyniósł niecałe 8 000 zł.To dlaczego za 18 kamer zapłacono pół miliona złotych.Ja rozumie że jakieś dodatkowe koszty,ale żeby aż tyle.PS.Nasze kamery są (z wyglądu) takie same jak na słupach.