reklama
reklama

Na trzy tygodnie znikną pociągi

Gospodarka, Wiadomości, 09.07.2024 09:00, red
Zamiast pociągów, uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza.
Na trzy tygodnie znikną pociągi
Na kilka tygodni na linii kolejowej nr 117 pomiędzy Kętami a Bielskiem - Białą przestaną kursować pociągi pasażerskie. Przerwa planowana jest od 12 sierpnia do 31 sierpnia. Spółka PKP PLK zaplanowała w tym czasie wymianę torów na tym odcinku - w miejscach, gdzie są one najbardziej zużyte. W tym czasie pomiedzy Kętami a Bielskiem kursować ma Autobusowa Komunikacja Zastępcza. Z kolei pociąg Intercity "Podhalanin" Zakopane - Szczecin przekierowany zostanie na Żywiec i Jeleśnię.

To doraźne prace remontowe. Niestety, na razie nie zanosi się na gruntowną modernizację całego odcinka od Andrychowa do Bielska-Białej. Nie ma na ten cel pieniędzy.

Kilka lat temu generalny remont przeszedł odcinek z Andrychowa do Wadowic. Kosztowało to ponad 100 mln zł.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jank Chanowski, 09.07.2024 11:17

Prawdziwe pociągi nie znikają o tylko po prostu przestają kursować, o czym w treści tego newsa.

krl13, 09.07.2024 09:21

Sorry, ale to PKP jest niepoważne, przychodzą wakacje to nagle zaczynają remontować,a co ludźmi z większym bagażem, z rowerami? Co pierwsi mają się bujać z peronu na przystanek z ciężkimi torbami a ci drudzy mogą zapomnieć o przewiezieniu roweru w autobusie. Skoro komunikacji "zastępcza" to niech chociaż zastępuje skład godnie.