Na trasie Andrychów - Wadowice pociągi przyspieszą do 80 km/godz.

, Gospodarka, Wiadomości, 01.10.2020 11:03, INFORMACJA PRASOWA
W grudniu pociągi ponownie pojadą z Krakowa do Bielska-Białej - informuje PKP PLK.
Na trasie Andrychów - Wadowice pociągi przyspieszą do 80 km/godz.

Podróżni w grudniu pojadą koleją z Wadowic do Andrychowa. Wygodniejszy przejazd mają zapewnić nowe perony na przystankach w Choczni, Choczni Górnej, Inwałdzie oraz na stacji w Andrychowie. Dostęp do kolei zwiększy nowy przystanek w Wadowicach, w rejonie Osiedla Podhalanin.

Inwestycja kolejowa przebiega dynamicznie. Codziennie na trasie pracuje ponad 150 robotników, oraz kilkadziesiąt ciężkich maszyn. Wykonawca przygotowuje nowy tor od Wadowic w kierunku Andrychowa. Na większości trasy już jest ułożony.

Ustawiane są nowe konstrukcje sieci trakcyjnej oraz rozprowadzane instalacje teletechniczne. Postępują prace przy budowie przepustów. Wykonawca przed budową musiał zdemontować i wywieźć stare tory i sieć trakcyjną. Przebudowie i wymianie podlegają przepusty, przejazdy kolejowo – drogowe i urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Prace na linii 117 na odcinku Wadowice – Andrychów rozpoczęły się w lipcu tego roku.

Budowa mijanki w Barwałdzie Średnim zwiększy możliwości sprawnych podróży. Będzie większa przepustowość linii i warunki na uruchomienie dodatkowych pociągów. Przystanek w Barwałdzie Średnim „przesunięty” bliżej miejscowości ułatwi dostęp do kolei. Budowa mijanki planowana jest w marcu przyszłego roku i zajmie ok. 3 mies. Wszystkie prace budowlane zakończą się w połowie 2021 r.

Pociągi na zrewitalizowanej linii przyspieszą do 80 km/h. Podróż z Krakowa do Bielska-Białej będzie krótsza. Wzrośnie poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym dzięki pracom na ponad 40 przejazdach. Projekt „Rewitalizacja linii kolejowej nr 117 odcinek Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Wadowice - granica województwa” (Etap I) o wartości 129 mln zł netto ubiega się o współfinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.źródło: PKP PLK

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

obserwator2012, 01.10.2020 19:12

Po elektryfikacji lini były robione próby prędkosci i średnia szlakowa wynosiła 38 km/godz na odcinku Bielsko Biała-Kalwaria Lanckorona ze względu na promoień łuków na trasie. Tuba propagandowa ludzie kupili i powtarzają -system działa przed następnymi wyborami będzie już jeździć Pendolino.