reklama
reklama

Na ten chodnik mieszkańcy długo czekali

Gospodarka, Wiadomości, 29.03.2022 17:35, DK
Prace mają potrwać do sierpnia, ale wszystko wskzuje na to, że zostaną zakończone wcześniej.
Na ten chodnik mieszkańcy długo czekali

W 2018 roku ruszył pierwszy etap budowy chodnika i ścieżki rowerowej wzdłuż drogi powiatowej prowadzącej w kierunku Rzyk Praciaków. Teraz trwa kolejny, który jest już prawie na ukończeniu.

W ramach pierwszego etapu powstało około 400 metrów trasy pieszej i rowerowej. Drugi etap obejmuje dwa razy dłuższy odcinek. Koszt jego budowy to około 2,2 mln złotych. Ekipy budowlane położyły już kostkę brukową na całej długości, teraz czas na masę bitumiczną, po której poruszać się będą rowerzyści.

Mieszkańcy, po długiej walce o bezpieczny ciąg komunikacyjny dla pieszych i rowerzystów, w końcu będą mogli cieszyć się inwestycją. Termin zakończenia prac zaplanowano na sierpień 2022 roku, ale przypuszczalnie budowa zostanie zrealizowana nieco wcześniej.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

budowniczy, 30.03.2022 08:59

@awi70 - Teraz nie ma pieniędzy na takie "głupoty". Teraz to Żak musi zapłacić karę za zerwanie umowy z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego a później dołożyć kilka milionów na dokończenie sztandarowej inwestycji jaką jest oczko wodne.

awi70, 29.03.2022 18:36

A kiedy budowa dawno oczekiwana chodnika Sułkowice-Granica/Rzyki??