reklama

Na tej ulicy będzie teraz dworzec. Ale tylko przez kilka miesięcy

, Gospodarka, Wiadomości, 16.08.2022 22:45, eł

Przenosiny związane są z budową nowego dworcowego budynku.

Na tej ulicy będzie teraz dworzec. Ale tylko przez kilka miesięcy

Jak już informowaliśmy tydzień temu, od środy (17 sierpnia) wadowicki dworzec autobusowy będzie tymczasowo działał na ulicy Fabrycznej w Wadowicach. Przez kilka najbliższych miesięcy pasażerowie będą właśnie tam czekać na busy lub z nich wysiadać.

Przenosiny dworca wymusiła budowa nowego dworcowego budynku z miejscami postojowymi na dwóch poziomach. To inwestycja za ponad 12 mln zł, o której już wielokrotnie pisaliśmy. Na dole będą perony dla autobusów i miejsca postojowe dla rowerów, a na piętrze parking dla około 70 samochodów osobowych. Będzie on wyposażony w licznik wolnych miejsc. Na razie powstał tylko piętrowy budynek, który ma stanowić zaplecze dworca. Aby umożliwić budowę reszty, trzeba tymczasowo przenieść w inne miejsce stanowiska dla autobusów.

Padło na ulicę Fabryczną, gdzie znajdują się długie zatoki, mogące służyć temu celowi. Jej część stanie się teraz drogą jednokierunkową. Nowy dworzec ma być gotowy pod koniec tego roku.


Foto: UM w Wadowicach

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy