reklama

Na tej drodze potrzebne są spowalniacze!

, Gospodarka, Wiadomości, 10.06.2021 19:20, PG
W pobliżu znajdują się dwa przedszkola, restauracja, siłownia. Ruch pieszy i samochodowy jest naprawdę spory.
Na tej drodze potrzebne są spowalniacze!

Ulica Słowackiego wraz z ul. Traugutta w Andrychowie zostały w 2017 kompleksowo zmodernizowane. Pojawiły się niezbędne w tym miejscu chodniki oraz parking przy przedszkolu nr 5. Droga jednak nadal jest dość wąska, jak mówią nam okoliczni mieszkańcy - w razie jakiegoś wypadku drogowego ciężko nawet gdzieś uciec.

Oprócz gminnego przedszkola przy tej drodze znajduje się również drugie – prywatne przedszkole „Mały Bystrzak”. W pobliżu jest także restauracja, siłownia centrum rehabilitacyjne czy szkoła rodzenia. Nie wspominając o domach jednorodzinnych. Mnóstwo rodzin z dziećmi tamtędy spaceruje, jeździ na rowerach czy hulajnogach.

Jest to też taka nieoficjalna, mała obwodnica, więc ruch samochodowy jest tam spory. I tutaj jest problem, bo kierowcy jednak rzadko przestrzegają ograniczenia prędkości do 40 km/h. Mijanie się też jest utrudnione. Zdarzają się też wyścigi młodzieży tuningowanymi samochodami.

W tym roku na tej drodze doszło już do kilku stłuczek, w trakcie których samochody kończyły jazdę nierzadko na ogrodzeniu lub podwórkach przydomowych. Ostatni miał miejsce w kwietniu - link

Z tych właśnie powodów mieszkańcy apelują do władz miasta o zamontowanie progów zwalniających oraz oznaczenie ulicy jako „strefy zamieszkania”.

- Takie progi są montowane na uliczkach w Sułkowicach, na Tkackiej czy na Żwirkach lub Głowackiego i od razu spowolniły ruch. Nasza uliczka, która pełni role nieformalnej obwodnicy tez powinna mieć takie spowolnienie, bo bywa niebezpiecznie. – mówi nam jeden z mieszkańców.

Auto wpadło do ogródka [FOTO]

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

obywalel, 11.06.2021 07:38

Andrychów to jeden próg zwalniający.

VADER, 11.06.2021 00:42

Lili... bo progi spowalniające są potrzebne na DEBILI drogowych. Tak akurat ruch drogowy w Andrychowie jest ograniczony HA HA HA... Andrychów jest o pewnych porach nieprzejezdny i każdy kto zna topografię miasta próbuje skrócić przejazd właśnie przez tą ulicę jadąc na Bielsko z Wadowic lub odwrotnie lub Przemysłowa, Szewska, Starowiejska, Włókniarzy, Lenartowicza i na Krakowską oczywiście w stronę Wadowic oraz verte. Tak na marginesie moim zdaniem to progów to my mamy jak na lekarstwo w naszym kraju...

mega, 10.06.2021 22:05

Żebyś za........... jeździł zgodnie z przepisami a nie popisywał się "bmw" za 1000zł , ile to możesz

Lili2017, 10.06.2021 20:43

To nie jest ruchliwa droga, co widać na zdjęciach. Ruch w Andrychowie jest i tak ograniczony. Po co na każdym kroku stawiać progi?