reklama

Na razie nie będzie blokady dróg. Jest szansa na budowę obwodnicy

, Gospodarka, Wiadomości, 21.05.2019 13:45, red
Mieszkańcy Podolsza k. Zatora działają dalej.
Na razie nie będzie blokady dróg. Jest szansa na budowę obwodnicy

Jak już informowaliśmy, 2 tygodnie temu mieszkańcy Podolsza na zebraniu wiejskim postanowili, że będą blokować dwie drogi w tej miejscowości. To miał być ich wyraz niezadowolenia z powodu opóźnień przy budowie obwodnicy Podolsza.

Pierwsza blokada miała się odbyć już w miniony piątek, ale nie doszlo do niej, ponieważ burmistrz Zatora ze względów formalnych nie zgodzil się na to.

Mieszkańcy działają dalej. Co dalej? W poniedziałek (20.05) w Domu Ludowym w Podolszu odbyło się spotkanie Komitetu Protestacyjnego. Udział w nim wzięli: Członkowie Komitetu, Posłowie na Sejm RP, Burmistrz Miasta i Gminy Zator, Sekretarz Gminy Zator, Kierownik Działu Inwestycji i Programów Europejskich, Sołtys Wsi Podolsze, Rada Sołecka, Radny Powiatowy, Radny Gminy, przedstawiciele ZDW w Krakowie oraz firmy projektującej, a także inwestorzy.

Jak relacjonują mieszkańcy, spotkanie miało dosyć burzliwy charakter. Wypowiedzi udzielili między innymi Posłowie, przedstawiciel ZDW czy inwestor parku rozrywki.
Komitet podjął decyzję, że pikieta na drodze wojewódzkiej nie będzie na razie przeprowadzana, bo jest szansa, że do budowy obwodnicy jednak dojdzie.

"W czwartek rozpoczynamy akcję rozwieszania banerów, mają być również zorganizowane wyjazdy do Zarządu Dróg , PKP czy Ministerstwa Infrastruktury. Wstępnie została ustalona "mapa drogowa" z kluczowymi punktami, których niezrealizowanie będzie skutkować wyjściem na ulicę. Punkty przedstawiają się następująco:
1) koniec maja - koniec procedur wewnętrznych w PKP
2) ok. połowy czerwca - ostateczna decyzja PKP dotycząca obwodnicy Podolsza
3) wrzesień - wydanie ZRIDu.
Tak jak zostało to już wspominane, w czwartek zaczynamy rozwieszanie banerów. Zapraszamy wszystkich chętnych pod Dom Ludowy przed godziną 19:00" – informują mieszkańcy Podolsza.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

",,**,,", 21.05.2019 18:22

A kiedy blokady w Andrychowie???co na to radni bezradni z pisu z kubieniem na czele?????????