Na most na Skawie wróciły samochody

, Gospodarka, Wiadomości, 16.09.2020 12:06,
Inwestycja kosztowała aż 11,5 mln zł.
Na most na Skawie wróciły samochody

Po prawie 6 miesiącach remontu, w środę (16 września) ruch pojazdów powrócił na most na rzece Skawie w Wadowicach. Nie wszystkie prace już się zakończyły, ale będą prowadzone poza jezdnią.

- Zakończenie remontu przewidziane jest w październiku 2020 r. - informuje Iwona Mikrut z GDDKiA w Krakowie.

Prace związane z remontem mostu trwały od 20 marca. Obejmowały wykonanie instalacji odwodnienia obiektu, stożków, nawierzchni bitumicznej na dojazdach, renowację podpór z kamienia, zabezpieczenia wsporników płyty i betonu oraz montaż barier mostowych. Po przełożeniu ruchu rozebrany będzie most tymczasowy.

Umowa na zaprojektowanie i remont mostu na rzece Skawie w Wadowicach podpisana została 13 listopada 2018 r. Pozwolenie na budowę wydane zostało 20 stycznia 2020 r. Zakończenie robót zaplanowane jest na 21 października 2020 r. Koszt prac wyniesie 11,5 mln zł.


źródło: GDDKiA Kraków

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy