reklama

Na co wydać gminne pieniądze? Rusza głosowanie

, Gospodarka, Wiadomości, 05.10.2015 10:10, (red)
Rusza głosowanie nad propozycjami do budżetu obywatelskiego na 2016 rok. To mieszkańcy gminy Kęty zdecydują, na co wydać część gminnych pieniędzy.
Na co wydać gminne pieniądze? Rusza głosowanie

W poniedziałek (5.10) rozpoczęto głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego na 2016 rok w gminie Kęty.


- W tegorocznej edycji nastąpiły znaczące zmiany co do sposobu głosowania. Głosować można tylko na jedno zadanie (1 znak X w odpowiednim polu w kolumnie Wybór) w ramach jednostki pomocniczej, którą się zamieszkuje, czyli w obrębie swojej dzielnicy bądź sołectwa – informują władze gminy Kęty.

 

Głosowanie możliwe jest w wersji papierowej w następujących punktach do głosowania oraz w wersji internetowej na stronie www.budzetobywatelski.kety.pl.

 

Na karcie do głosowania znajduje się 38 inwestycji w Kętach i okolicznych sołectwach. W sumie na realizację wybranych inwestycji gmina przeznaczony 1 mln zł. W poprzednich latach na budżet obywatelski w gminie Kęty przeznaczano ok. 3 mln zł.

 

 

foto: UG Kęty

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy