reklama

Na budowie Galerii Andrychów zawieszono "wiechę" [FOTO] [AKTUALIZACJA]

, Gospodarka, Wiadomości, 24.06.2021 13:00, PG / DK
To będzie największa galeria handlowa w regionie.
Na budowie Galerii Andrychów zawieszono
W czwartek (24.06) w południe na budowie Galerii Andrychów miała miejsce uroczystość zawieszenia symbolicznej "wiechy" i wmurowanie aktu erekcyjnego. Uroczystość planowana była już dawno, ale z powodu ograniczeń w związku z pandemią koronawirusa, jej organizacja była możliwa dopiero teraz.


Budowa Galerii Andrychów przy ulicy Biała Droga w Andrychowie trwa od jesieni 2020 roku. Inwestor planuje, że obiekt zacznie funkcjonować w październiku roku. W galerii ma znajdować się 38 sklepów na ponad 24 tys. m2. To będzie największa galeria handlowa w regionie.

Na pewno zlokalizowane zostaną w niej sklepy sieci Leroy Merlin, Lidl, CCC, SMYK, Rossmann, Media Expert, Martes Sport, Jysk, KiK, Sinsay, House, Cropp, Deichmann, Divers, Pepco, Dealz, Hebe, Komfort, Empik.Inwestorami budowy Galerii Andrychów są firmy Acteeum Group i Equilis Europe. Generalnym wykonawcą Galerii Andrychów jest firma Karmar S.A. Na 10-hektarowym terenie u zbiegu ulic Krakowskiej, Białej Drogi i Przemysłowej, w sąsiedztwie planowanej obwodnicy Bielsko-Biała – Głogoczów, widać już konstrukcje trzech budynków, pomiędzy którymi powstanie 650 miejsc parkingowych.

Zawieszenie wiechy na szczycie konstrukcji Galerii Andrychów poprzedziło przygotowanie symbolicznego aktu erekcyjnego, który podpisali: Tomasz Żak, burmistrz Andrychowa, Monika Woźniak-Zawioła, Head of Retail w Equilis Europe, Tomasz Szewczyk, partner zarządzający w Acteeum Group oraz Joanna Makowiecka-Gatza, Prezes Zarządu Karmar S.A.

Zobaczcie jak to wyglądało:

- Dzisiejsza uroczystość to znak, że prace budowlane z każdym dniem przybliżają nas do otwarcia najbardziej atrakcyjnego miejsca zakupów dla mieszkańców Andrychowa i regionu. Dzięki naszemu zdeterminowaniu i współpracy partnerów, obecne szczególne okoliczności nie opóźniły rozpoczęcia budowy, ani nie zatrzymały procesu inwestycyjnego. Pomimo okoliczności, jakie towarzyszą realizacji tego projektu, Galeria Andrychów szybko nabrała kształtów. Nie możemy doczekać się powitania pierwszych klientów jesienią tego roku – mówi Monika Woźniak-Zawioła, Equilis Europe.

- Dziękujemy władzom Andrychowa za profesjonalną współpracę przy tej inwestycji, a firmom zaangażowanym w jej realizację, za sprawne działanie. To ważny projekt dla lokalnej społeczności, która zyska wygodny dostęp do popularnych sklepów bez konieczności dojeżdżania do innych miast. Postępy budowy idą w parze z błyskawicznym tempem komercjalizacji – Galeria Andrychów na kilka miesięcy przed planowanym otwarciem jest praktycznie w całości wynajęta – dodaje Tomasz Szewczyk, Acteeum Group.

Catering na uroczystość przygotowała lokalna restauracja ParkHotel Łysoń z Inwałdu.
A wyglądać ma tak.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Skalpel, 24.06.2021 13:18

U nas wiechę wiesza się na zakończenie budowy.