reklama
reklama

Na nic protesty, kontrowersyjna inwestycja dojdzie do skutku

Gospodarka, Wiadomości, 30.10.2022 21:00, DK
Wszystkie postulaty mieszkańców odrzucone.
Na  nic protesty, kontrowersyjna inwestycja dojdzie do skutku
Jednym z punktów ostatnich (24.10) obrad radnych Rady Gminy Wieprz była dyskusja i głosowanie nad uchwałą odnośnie budowy PSZOK (Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) we Frydrychowicach. Radni zdecydowali, że PSZOK powstanie, a opinie i argumenty mieszkańców - przeciwników inwestycji w tej lokalizacji, są bezzasadne. Mieszkańcy buntowali się przeciwko budowie, ale na nic to wszystko.

PSZOK zatem powstanie do końca 2024 roku.

- Realizujemy zadanie. Te kilkadziesiąt osób, to zaledwie ułamek całej ilości mieszkańców. Rada nie podjęła więc żadnej uchwały żeby wycofać wniosek o zaniechanie budowy. Cieszę się z takiego stanu rzeczy. Działamy - mówiła wójt gminy Wieprz Małgorzata Chrapek.

Na stronie urzędu gminy pojawiła się informacja o przetargu, który ma wyłonić wykonawcę tej wartej kilka milionów zł inwestycji. Oferty zostały otwarte 13 października. Do przetargu zgłosiły się dwie firmy, z czego niższa oferta opiewała na 4,8 mln zł.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tomekх, 31.10.2022 09:32

Szkoła Pana Donalda.