reklama

Mury pną się do góry. Będzie dworzec jak w Krakowie

, Gospodarka, Wiadomości, 05.01.2022 18:35, eł

Obiekt ma być oddany do użytku pod koniec tego roku.

Mury pną się do góry. Będzie dworzec jak w Krakowie

Niedługo miną trzy miesiące od czasu, kiedy ruszyła budowa nowego dworca autobusowego w Wadowicach. Na razie jest to niewielki budynek, na widok którego trudno jest uwierzyć, że efektem końcowym będzie okazały obiekt z miejscami postojowymi na dwóch poziomach. Z przygotowanej wizualizacji wynika, że powinien on trochę przypominać dworzec w Krakowie.

Jednakże będzie on mniejszy, a na górnej płycie planowane jest utworzenie parkingu dla samochodów osobowych, zamiast peronów autobusowych. Te znajdą się na dolnym poziomie. Będą tam również stanowiska dla rowerów. Parking, na którym ma się zmieścić około 70 aut, zostanie wyposażony w licznik wolnych miejsc. Powstanie też zatoka Kiss&Ride, służąca do bardzo krótkiego, najwyżej dwuminutowego postoju. Będzie to miejsce idealne do tego, by zatrzymać się na chwilę i wysadzić pasażera, który chce jechać w dalszą podróż autobusem.

Parkingom będzie towarzyszył połączony z nimi dwupiętrowy budynek. Całość ma być gotowa przed upływem 12 miesięcy. Jak zapowiada burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, dworzec powinien być oddany do użytku jeszcze w tym roku. Koszty inwestycji są niebagatelne – wyniosą 12 mln zł.
Foto: Edyta Łepkowska, wizualizacja: UM w Wadowicach

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

obserwator2012, 05.01.2022 22:41

dlaczego ktoś uparł się, aby to coś szumnie nazwać "Dworzec Autobusowy"-widział ktoś autobusy w Wadowicach?Pisowska megalomania w wadowickim wydaniu.

awi70, 05.01.2022 21:25

Chyba micro, lepiej niech zbierają na BDI a nie jakieś zapchane obwodnice.