reklama

Mini obwodnica miasta w budowie

, Gospodarka, Wiadomości, 02.07.2021 16:35, PG
Tak powstaje łącznik pomiędzy ul. Krakowską a ul. Tkacką.
Mini obwodnica miasta w budowie

Rozpoczęły się prace przy budowie mini obwodnicy Andrychowa, łącznika pomiędzy drogą krajową nr 52 (ul. Krakowską) a ul. Tkacką, co ma zmniejszyć korki w centrum miasta. Oprócz ulicy powstanie ścieżka rowerowa i chodnik oraz oświetlenie. Przebudowana zostanie sieć kanalizacji, sieć wodociągowa, sieć c.o., sieć gazowa.

Koszt tej inwestycji to 4 mln zł i wykonuje ją przedsiębiorstwo Franciszka Fryca ze Spytkowic DROG-BUD.

Droga będzie przebiegać począwszy od skrętu z ul. Krakowskiej w stronę marketów Biedronka i Kaufland i dalej na rondo aż do hal produkcyjnych. Następnie powstanie całkiem nowa nawierzchnia łącząca się z ul. Tkacką w pobliżu ul. Fabrycznej.

łącznik tkacka - krakowska mapa

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 05.07.2021 20:14

Poczekajmy, zobaczymy, my się Obywatele przecież nie znamy... być może decyzję poprzedziły odpowiednie ekspertyzy, opinie, pomiary ruchu, rozległe, rzetelne, bezstronne, dokładne. Z uwagą przeanalizowane przez włodarzy. Być może lokalizację quasi-obwodnicy skonsultowano również z wszystkim zainteresowanymi mieszkańcami, zwłaszcza mieszkającego w polu rażenia obwodnicy. Na pewno mieszkańcy byli zaproszeniu na konsultację społeczną, my nie bo po prostu tam nie mieszkamy. Natomiast w ramach mojej daleko rozwiniętej podejrzliwości, może już nawet chorobowo rozwiniętej podejrzliwości wobec działań andrychowskich wójtów chciałbym podzielić się jedną obserwacją, czy też obawą. Budowana droga znajduje się bardzo, bardzo, bardzo blisko AEC. Ale to pewnie przypadek, bez znaczenie i tylko moje imaginacje. P.S. @oshin22 - Trybunał Stanu oczywiście odpada na razie ;-) Wojewoda również odpisze, że prawa nie złamali, a mamy takie władze jak sobie sami wybraliśmy; jest w końcu demokracja więc można wybierać do rady i na wójta kogo się chce. @mamNewsa - brawo za tryb przypuszczająco-wątpiący "ma zmniejszyć korki"... to sedno. Fajnie natomiast, że powstanie ścieżka rowerowa, nawet super; chociaż kawalątek...

oshin22, 05.07.2021 15:37

A ja proponuję zwykłe podejście opierające się na faktach. Jeśli "to coś" nie odciąży miasta albo przesunie korki w inne miejsce (a idę o zakład na 4mln że tak będzie) to panowie burmistrzowie zrzutka po 1 mln a reszta radno-klakierów kolejny 1 mln oddają do NASZEJ kasy miasta. Albo Trybunał Stanu (tylko nie wiem czy się da ... ;-)