reklama

Mimo przebudowy osiedla, ulica pozostanie jednokierunkowa

, Gospodarka, Wiadomości, 05.10.2021 16:07, eł

Nie ma szans na zmianę organizacji ruchu.

Mimo przebudowy osiedla, ulica pozostanie jednokierunkowa

Jak już pisaliśmy, niektórzy mieszkańcy osiedla Olszyny w Andrychowie narzekają na utrudnienia związane z jego przebudową. Chodzi im głównie o trudności w przejeździe przez rozkopane jezdnie. Mają jednak pomysł, jak rozwiązać ten problem. Chcieliby, żeby na drodze łączącej osiedle z ulicą Dąbrowskiego wprowadzić czasowo ruch dwukierunkowy.

Obecnie można nią wjechać na Olszyny, ale żeby wyjechać, trzeba wybrać inną trasę i – z konieczności - przedzierać się przez wertepy na rozkopanych jezdniach. Niestety, okazuje się, że nie ma szans, by na tej drodze wprowadzić tymczasową zmianę organizacji ruchu. Nie pozwalają na to jej parametry techniczne.

- Jest ona zbyt wąska i mijanie pojazdów będzie wymagało wyjeżdżania na chodnik lub na pobocze, na którym zlokalizowane są między innymi słup energetyczny oraz szafy sterujące PKP. Ponadto brak jest dostatecznej widoczności przy wyjeździe z osiedla Olszyny na bardzo mocno obciążoną ruchem drogę powiatową, czyli ulicę Dąbrowskiego – przekazała nam Agnieszka Gierszewska, szefowa biura burmistrza Andrychowa.


Foto: Edyta Łepkowska


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy