Mieszkańcy żądają budowy obwodnicy. Jest decyzja o proteście. Będzie blokada dróg

, Gospodarka, Wiadomości, 11.05.2019 09:35, red
Miarka się przebrała.
Mieszkańcy żądają budowy obwodnicy. Jest decyzja o proteście. Będzie blokada dróg

Mieszkańcy Podolsza k. Zatora domagają się rozpoczęcia budowy obwodnicy. Teoretycznie - jak nas informują - inwestycja miała zostać oddana do użytku już jesienią 2018 roku. Nic z tych planów nie wyszło. Aktualnie firma realizującą zadanie próbuje uzyskać zgodę od PKP na wybudowanie wiaduktu na przyszłej obwodnicy.

- Pojawił się olbrzymi problem, który wstrzymuje firmę już prawie od roku. 3 miesiące czekania na zgodę w Krakowie następnie po pozytywnej opinii dokumenty poszły do Warszawy, tutaj pozytywną decyzją została wydana w 87 dniu i dokumenty przesłano do ...Szczecina - informują nas mieszkańcy Podolsza.

Mieszkańcy już stracili cierpliwość. W tym tygodniu odbyło się zebranie. Rada Sołecka zaproponowała protest w formie blokady drogi wojewódzkiej 781 na przejściu dla pieszych na wysokości Wizanu oraz blokadę ul. Starowiejskiej, aby nie było możliwości objazdu.

Wszyscy licznie zgromadzeni mieszkańcy poparli formę protestu. jak informują mieszkańcy, pikiety miałyby się odbywać w piątki i soboty w godzinach 9-12, z możliwością rozszerzenia również na niedzielę. Najbliższy protest miałby się odbyć w piątek (17.05), ale ze względów formalnych nie jest to pewna informacja.

Kolejną formą wyrażenia niezadowolenia z obecnej sytuacji drogowej w Podolszu ma być wywieszanie banerów wzdłuż ulicy Zatorskiej na ogrodzeniach prywatnych posesji w miejscach widocznych.

foto: podolsze.pl

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

martin79, 11.05.2019 09:33

Dokładnie tak by było. Może wtedy ktos z Krakowa by przyjechał i zdecydował że Musi być Rondo koło Kauflandu:) bo obwodnicy to jeszcze 40 lat nie będzie.

xpek, 11.05.2019 09:29

http://www.mamnewsa.pl/wiadomosci/radni-nawoluja-do-protestu-ulicznego

xpek, 11.05.2019 09:29

mam znalazłem wpis sprzed kilku lat Po takiej informacji radny Tadeusz Sarlej postanowił nawołać do wyjścia na ulicę i protestu w sprawie BDI, bo jak to stwierdził poseł Marek Polak przez 12 lat nic w tej sprawie nie załatwił. Również radny Wiesław Mikołajek zaapelował do burmistrza, przewodniczącego Rady i wszystkich radnych o wyznaczenie wspólnego terminu i godziny na taki protest – Cała Polska niech nas usłyszy!- dodał radny.

xpek, 11.05.2019 09:28

z tego co pamiętam zapowiadał to kiedyś radny mikołajek ten emerytowany górnik z pisu. teraz chyba się boi bo zaszkodziłoby to rządowi który nie potrafi wybudować BDI

beskidmaly, 11.05.2019 09:09

Taka decyzja o blokadzie Krakowskiej przydalaby sie w Andrychowie przez godzine korek bylby do Bielska i do Krakowa haha.