Mieszkańcy kolejnej miejscowości nie chcą się zgodzić na budowę nadajnika

, Gospodarka, Wiadomości, 08.02.2020 09:05, red
Nowy maszt ma mieć 55 m wysokości.
Mieszkańcy kolejnej miejscowości nie chcą się zgodzić na budowę nadajnika
W kolejnej miejscowości mieszkańcy protestują przeciwko budowie nowego nadajnika telekomunikacyjnego. Niedawno pisaliśmy o niezadowolonych w Rzykach k. Andrychowa.


Podobna akcja ma miejsce w Izdebniku k. Kalwarii Zebrzydowskiej. W tej miejscowości swój wielki nadajnik ma budować operator sieci Play. Sprawa jest na etapie uzyskiwania pozwoleń.


Nowy maszt ma mieć 55 m wysokości, a na jego szczycie znajdzie się w sumie 12 anten.

Wśród mieszkańców poruszenie. Nie wszyscy chcą się zgodzić na budowę masztu. Ilu jest niezadowolonych? To się wkrótce okaże. W niedzielę (9.02) zaplanowano zbiórkę podpisów w tej sprawie.

"W związku z informacją o planowanej budowie na terenie Izdebnika kolejnej stacji bazowej telefonii komórkowej zwracamy się do wszystkich mieszkańców o poparcie naszego sprzeciwu wobec tej inwestycji. Wieża o wysokości 55,95 m ma być zlokalizowana na ul. Dworskiej tj. w połowie drogi między Zarembówką a DPSem. W związku z brakiem rzetelnych badań i dowodów na wpływ fal elektromagnetycznych mogących zagrozić zdrowiu i życiu ludzi i zwierząt oraz brak konsultacji społecznych związanych z planowanym przedsięwzięciem będziemy wnioskować do Starosty Powiatowego o negatywne rozpatrzenie wniosku o pozwolenie na budowę nadajnika w tej lokalizacji. Z uwagi na krótki termin zgłaszania zastrzeżeń do zawiadomienia o planowanej budowie serdecznie prosimy o złożenie podpisów pod naszą petycją i wsparcie naszego sprzeciwu dla dobra wszystkich mieszkańców."

- poinformowali inicjatorzy zbiórki podpisów

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

",,**,,", 09.02.2020 10:38

Dać nadajniki na Kościół, proboszcz sie zgodzi, będzie kasa na dziewczynki. Amen. Wiecie ile kasy proboszczowie biorą za nadajniki na Kościele? Popatrzcie na umowy i zadajcie pytanie gdzie dany proboszcz i na co tą kasę wydaje???!!!

awi70, 08.02.2020 20:23

Jeśli chodzi o Rzyki to zebrać podpisy nie tylko z os Polaki. A więc budujemy młodzi. Pismo o pomoc do Starosty bo już nie będzie szansy budowy Playa.