reklama
reklama

Miało to powstać najpierw w 2021 roku, potem w kolejnym. Prace ruszają dopiero teraz...

Gospodarka, Wiadomości, 08.05.2023 16:00, eł
Dwa przetargi spaliły na panewce.
Miało to powstać najpierw w 2021 roku, potem w kolejnym. Prace ruszają dopiero teraz...

Zaczyna się przebudowa dawnego budynku Telekomunikacji Polskiej przy ulicy Lwowskiej w Wadowicach. Powstanie w nim nowa siedziba Straży Miejskiej, a także Centrum Nadzoru Wizyjnego, w którym można będzie śledzić obraz z ponad stu kamer zainstalowanych w różnych częściach miasta. Na razie wprawdzie ich jeszcze nie ma, ale ogłoszony został przetarg na ich dostawę.

Utworzenie Centrum Nadzoru Wizyjnego oraz nowej siedziby Straży Miejskiej burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zapowiadał już w grudniu 2020 roku. Wtedy to bowiem wadowicka gmina pozyskała ponad 10,5 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na kilka inwestycji, w tym właśnie tę wspomnianą powyżej. Przeznaczono na nią z całej puli prawie 1,5 mln zł.

W półtora miesiąca później włodarz zapewniał, że nowa siedziba Straży Miejskiej będzie gotowa do końca 2021 roku. Po kilku miesiącach okazało się, iż w tym terminie powstanie dopiero projekt techniczny przebudowy dawnego budynku telekomunikacji, w którym ma się ona mieścić. - Nowe centrum, na stworzenie którego pozyskaliśmy blisko 1,5 mln zł dotacji z RFIL, planujemy otworzyć już w przyszłym roku. To będzie milowy krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa Wadowic – zapewniał wtedy Bartosz Kaliński.

Potem przestał już chwalić się tą inwestycją, bo też nie miał powodów, aby to robić. Projekt wprawdzie powstał, ale do niedawna nic więcej się w tej sprawie nie wydarzyło. Obydwa ogłoszone w ubiegłym roku przetargi na realizację tej inwestycji zostały unieważnione z powodu braku ofert ze strony potencjalnych wykonawców. Dopiero tegoroczny zakończył się sukcesem. Osobno ogłoszony został przetarg na dostawę urządzeń systemu monitoringu miejskiego.

Ruszyły już prace przy przebudowie budynku. - Już za kilka miesięcy będzie to miejsce z widokiem na wszystkie najważniejsze miejsca w Wadowicach! Na 150 metrach kwadratowych powstaną między innymi dyżurka, biura strażników, pokój przesłuchań, serwerownia oraz poczekalnia. Urządzone zostanie także pomieszczenie nadzoru wizyjnego, w którym znajdą się cztery stanowiska podglądu, monitory, telefony oraz radiostacje. Wszystko to zapewni profesjonalną obsługę ponad stu kamer, które zainstalujemy w najbardziej newralgicznych miejscach naszego miasta. Wgląd do monitoringu udostępnimy oczywiście wadowickiej policji, co znacznie ułatwi jej pracę oraz identyfikację przestępców – twierdzi burmistrz Bartosz Kaliński.


Foto: Facebook/Bartosz Kaliński

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Koniczynka, 08.05.2023 18:23

A w Andrychowie straż miejska już pół roku przenosi kamerę z bloku Lenartowicza 38 w rejon nowego placu zabaw!!!!! Czyżby czekali na kolejną dewastację?????!!!!! Codziennie na Krakowskiej naprzeciwko Alior Banku i przed Peri Peri stoi kilka samochodów i zero reakcji ze strony straży miejskiej!!!!!!!! Za co oni biorą kasę???????? Policja to samo jeżdżą i problemu nie widzą!!!!