Miało być podpisanie umowy, a jest list intencyjny

, Gospodarka, Wiadomości, 20.04.2017 11:30, PG
Strefa ekonomiczna w Andrychowie ma być gotowa w połowie 2018 roku.
Miało być podpisanie umowy, a jest list intencyjny

 

W czwartek (20.04.) w Urzędzie Miejskim w Andrychowie miała zostać podpisana umowa na zaprojektowanie i urządzenie strefy ekonomicznej w Andrychowie. Okazało się jednak, że zabrakło kilka tysięcy złotych i radni na najbliższej sesji Rady Miejskiej będą musieli jeszcze trochę środków przeznaczyć na tę inwestycję. Zatem umowa będzie podpisana za tydzień w piątek (28.04.) za zgodą obu stron czyli firmy, która wygrała przetarg oraz gminy Andrychów.W tej sprawie podpisano list intencyjny gdzie obie strony wyraziły wolę ścisłej współpracy.

 

Przeprowadzony wcześniej przetarg na rozbudowę strefy aktywności gospodarczej w Andrychowie poprzez uzbrojenie nowych terenów inwestycyjnych oraz rozbudowę i przebudowę infrastruktury drogowej w strefie wygrało konsorcjum firm:

 

Zakład Usługowo-Handlowy TOMBET Tomasz Gwóźdź, Korytnica 10A, 28-305 Sobków – Lider Konsorcjum

Partnerzy Konsorcjum:

Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych TOMBET Sp. z o.o., Korytnica 10A, 28-305 Sobków

Firma Budowlana EUROBUD Grzegorz Fornalczyk, ul. Bukowa 8, 66-010 Nowogród Bobrzański

 

Umowa opiewa na 12.738.714,62 zł. Gmina pozyskała te środki z Unii Europejskiej. Z oferty wynika, że przez pierwsze 6 miesięcy będą załatwiane prace związane z dokumentacją i pozwoleniem na budowę a przez kolejne pół roku będą trwać roboty budowlane związane z budową dróg i doprowadzeniem mediów do strefy. Wszystko ma być gotowe już w połowie przyszłego roku.

 

Przypomnijmy, że wszystko się zaczęło od tego jak pięć lat temu Rada Miejska w Andrychowie podjęła uchwałę, w której wyraziła zgodę na rozszerzenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Krakowski Park Technologiczny” podstrefa Andrychów. Następnie gmina nabyła działki od spółki Andoria – Mot, a Minister Gospodarki zgodził się na utworzenie takiej strefy. Wiele było zamieszania również z przekazywaniem działek, ale w końcu się udało. Teraz tylko czekać na wbicie pierwszej łopaty.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

john1, 21.04.2017 18:11

marzę o chwili gdy zabraknie kasy na wypłatę dla największego nieudacznika i niekaranej złodziejki;-))) . a co,każdy może pomarzyć...

magda34, 21.04.2017 17:58

"abcabc" nie wiem czy nas podpuszczasz? Jakimi małymi kroczkami? O czy ty człowieku mówisz??? Małymi kroczkami to w tańcu, a nie zawsze. Dwie bolączki Andrychowa to zakorkowanie (nadal) i bezrobocie!!! Ludzie wyjeżdżają z miasta, z kraju a korowód z burmistrzem dalej "powoli małymi kroczkami". Ludzie obudźcie się i wystawcie czerwoną kartkę całej tej ekipie w Magistracie! A osiedle? To jest masakra! Tam się nic nie dzieje. Ludzie się tylko witają z uśmiechniętym i chętnym do wyciągnięcia rączki, radnym Kobielusem, ot co! A on nic dla osiedla nie zrobił. No sorry, chyba że siłownia pod chmurką (żeby nie było pesymistycznie, na tym kończę)

marcin1970, 21.04.2017 11:06

"Dusimy" to się my andrychowianie od bezczelności syto opłacanych klakierów zalkolandii. Najpierw miało być w 2014 roku, potem na bank w 2015, potem że w 2016 to wrogom będzie głupio bo strefa wtedy powstanie. Mamy 2017 roku i kolejną obiecankę. Swoja drogą - jak można wierzyć ekipie Tomasza skoro nawet tego prostego zadania nie udało się wykonać i zamiast umowy mamy list intencyjny bo zabrakło kilku tysięcy złotych. Żenada. Ale ważne żeby wypłata pensji burmistrza i wiceburmistrza była w całości i na czas.

abcabc, 21.04.2017 06:58

powoli małymi krokami do przodu, inwestycja za inwestycją, a komentujący pisowcy i im podobni nich się duszą swoim jadem nienawiści

nomasakra, 20.04.2017 18:56

Do komentujacych. Ale wy jesteście debile!!! Pieniadze na promocje miasta pozyskane z unii to nie te same pieniądze co na rozbudowe strefy. Znajdz cie sobie zajecie idz cie na spacer itp. Ale wara od internetu.

john1, 20.04.2017 18:45

Big Cyc za wiochę i zablokowanie Krakowskiej dostał 30 tysięcy ??? . Na Strefę zabrakło kilku ??? . Panie Tomku,interesy z Panem to czysta przyjemność - powiedział pewien biznesmen po czym wyciągnął spluwę i strzelił sobie w głowę.... . jprdl

kalafior, 20.04.2017 12:32

To może z tej chorej kwoty; czyli z 1 miliona na 250 lat Andrychowa??