Miał być nowy basen i co? Mocne słowa krytyki pod adresem burmistrza

, Gospodarka, Wiadomości, 15.11.2019 08:40, red
Obiecanki cacanki.
Miał być nowy basen i co? Mocne słowa krytyki pod adresem burmistrza
W zeszłym roku, w okresie kampanii przed wyborami samorządowymi, w Kalwarii Zebrzydowskiej pojawił się pomysł budowy niewielkiego krytego basenu. Powstała grupa inicjatywa mieszkańców. Zorganizowano spotkanie z burmistrzem Augustynem Ormantym, który podparł inicjatywę. Zapanowała euforia: w Kalwarii powstanie basen!


Od tego czasu minęło już kilkanaście miesięcy. Robi się nerwowo. Mieszkańcy, którzy zaproponowali budowę basenu, narzekają teraz na burmistrza Augustyna Ormantego (który rok temu ponownie wygrał wybory), że - delikatnie rzecz ujmując - słabo działa w tej sprawie, mimo że - jak twierdzą - klimat polityczny dla tej inwestycji jest dobry.

Ostatnio skierowali do burmistrza nawet pismo z prośbą o zorganizowanie spotkania w tej sprawie z udziałem wszystkich zainteresowanych. W odpowiedzi otrzymali od burmistrza dosyć nieprecyzyjne pismo, z którego jasno wynika: na razie żadnego spotkania nie będzie.

Dodajmy, że sprawa jest skomplikowana ponieważ na budowę basenu gmina musi pozyskać grunty będące własnością powiatu.

- Z odpowiedzi, jaka dotarła do Zarządu Osiedla w dniu 8 października 2019 roku wynikają dwie rzeczy.
Pierwsza, że Burmistrz pomimo posiadanych tytułów naukowych nie potrafi czytać ze zrozumieniem pism, jakie są do niego kierowane,
a druga, że nie zapoznaje się z koncepcjami, za które płaci, a co gorsze nie mając wiedzy o możliwościach rozbudowy prowadzonej inwestycji wprowadza swoim pismem członków ZO nr 1 w błąd.
Konia z rzędem temu, kto w tej załączonej odpowiedzi Burmistrza Ormantego znajdzie jego stanowisko na temat zorganizowania wspólnego spotkania, o które Zarząd Osiedla nr 1 wnioskuje.
Burmistrz powinien wiedzieć, że obecnie realizowana budowa Środowiskowego Domu Samopomocy nie umożliwia późniejszej dobudowy basenu, gdyż projektowany układ funkcjonalno-przestrzenny tego nie przewiduje, a sama inwestycja zyskała dotację i każda zmiana jej rodzaju naraża Gmina Kalwaria Zebrzydowska na jej zwrot.
Obecnie istnieje bardzo dobry klimat dla pozyskania działki pod basen, gdyż wszystkie osoby od których to zależy są z partii rządzącej. Począwszy od Dyrektora ZS im. KEN Zbigniewa Stradomskiego w którego zarządzie jest działka, przez Starostę Eugeniusza Kurdas, a kończąc na wojewodzie Piotr Ćwik.
Jednak aby wymienione osoby mogły podjąć działania Burmistrz Ormanty musi wystąpić do nich o to z takim wnioskiem. Ten jednak jak dowiadujemy się z pisma poddał się, bo wcześniejsze starania nie przyniosły rezultatu – czytamy na facebookowym profilu "Inicjatywa budowy krytej pływalni w Kalwarii Zebrzydowskiej".

A tutaj odpowiedź burmistrza na pismo w sprawie zorganizowania spotkania.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zenobiusz Kuśmider, 15.11.2019 11:32

Trzeba przyznać ze odpowiedz Pana Burmistrza dowolnie nawiązuje do zapytania. Czyli równie dobrze jak przyjdzie podatek od nieruchomości to mogę go zapłacić koszem jabłek z ogrodu i plackiem ze śliwkami ?