Mają plan na 128 km tras rowerowych

, Gospodarka, Wiadomości, 12.08.2020 09:00,
Dobre informacje dla miłośników rowerowych wypraw.
Mają plan na 128 km tras rowerowych

Władze kilku gmin skupionych w Lokalnej Grupy Działania Gościniec 4 Żywiołów (Stryszów, Mucharz, Lanckorona, Kalwaria Zebrzydowska) maja pomysł, aby na tym terenie wytyczyć aż 128 km ścieżek rowerowych, głównie żwirowych.

Najdłuższym odcinkiem miałaby być trasa wchodząca w skład bursztynowego szlaku, czyli prawie 27 km. Jak podkreślili Renata Bukowska Prezes LGD i Krzysztof Kwatera Prezes Stowarzyszenia „Na Bursztynowym Szlaku” – koszt inwestycji w 100% pokrywa Stowarzyszenie, zaś po stronie gmin byłoby udzielenie zwrotnej pożyczki (po zakończeniu inwestycji) oraz użyczeniu terenu na postawienie wiaty rowerowej.

- Na chwilę obecną w związku z trudnym okresem pandemii koronawirusa trwa poszukiwanie środków finansowych - poinformowały władze Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Sprawiedliwosc, 12.08.2020 11:19

A w Andrychowie tylko miliony na coś z czego nie ma korzyści i tylko trzeba dopłacać na utrzymanie. Może by tak zagospodarować Wieprzówkę i wzdłuż niej zrobić ścieżki oraz wiatry dla odpoczynku ? No ale po co , przecież to nie kosztuje miliony

kamieni.kupa, 12.08.2020 09:30

Podpisuje się obiema rękami pod tworzeniem ścieżek gdzie tylko się da. Przez to będzie mniej potrąceń rowerzystów na drogach, bo nie życzę nikomu jechać DK52.