Magistrat ogłasza przetarg na dokumentację budowy hali sportowej

, Gospodarka, Wiadomości, 23.08.2019 16:45, red
W sobotę oficjalnie otwarcie nowego basenu krytego w Andrychowie, tymczasem władze Andrychowa ogłosiły właśnie przetarg na wykonanie projektu budowy nowej hali sportowej.
Magistrat ogłasza przetarg na dokumentację budowy hali sportowej
Budowa basenu krytego przy ulicy Włókniarzy w Andrychowie to była największa inwestycja gminy Andrychów w ostatnich dwóch latach. Budowa - za 28 mln zł - została w całości sfinansowana z budżetu gminy. Gmina nie pozyskała na ten cel ani złotówki dotacji. To zresztą jest ostatnio przedmiotem sporu politycznego, bo dotacja miała być.


Obiecywali ją politycy PiS. Konkretna deklaracja padła po wizycie z udziałem władz Andrychowa i posła Marka Polaka (PiS) w ministerstwie sportu. Po spotkaniu informowano, że gmina może dostać kilka milionów z ministerstwa na budowę basenu, ze specjalnego rządowego programu na rozbudowę infrastruktury sportowej.

Gmina przystąpiła do konkursu, złożyła wniosek o dotację i... pieniędzy nie dostała. Czy to dlatego, że Andrychowem nie rządzi burmistrz z PiS? Takie komentarze również się pojawiły. Oficjalnie powodem odrzucenia wniosku był fakt, że gmina nie spełniła kryteriów konkursowych.

Ma być drugie podejście o dotację na basen. Kto wie - być może teraz się uda?

Tak czy inaczej, basen jest już gotowy. Oficjalną prezentację nowej pływalni zaplanowano w sobotę (24.08) podczas dożynek około godziny 16:00. Potem tydzień przerwy, a basen udostępniony zostanie mieszkańcom do pływania od 2 września.

W piątek (23.08) władze gminy ogłosiły tymczasem przetarg, który ma wyłonić wykonawcę dokumentacji projektowej budowy nowej hali sportowej w Andrychowie. Taki obiekt ma powstać przy ulicy Dąbrowskiego - w miejscu gdzie obecnie znajduje się trawiaste boisko (nowe boisko ma powstać za to w okolicach stadionu sportowego).

Hala nie powstanie od razu. To kwestia kilku najbliższych lat. Na razie firma, która wygra przetarg, będzie miała 18 miesięcy na opracowanie dokumentacji budowy.

Tak ma wyglądać nowa hala przy ul. Dąbrowskiego - wizualizacja z jesieni 2018 roku.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 24.08.2019 09:36

Wiernym czytelnikom i entuzjastom Tomka Naszego, tylko przypomnę, iż gmina Andrychów już dziś płacić prawie 1,5 bańki odsetek od Tomusiowych kredytów. A właśnie Tomeczek ogłosił, że zamiast dróg i przedszkoli będzie ratował prywatną firmę. Od 1 sierpnia dochody gminy spadną o wartość podatku od 26 latków, a od 1 października od reszty pit-ów. Niestety to nie koniec złych wieści, kolejną jest zakończenie rządowego programu „helicopter money” i polityka zmniejszenia inflacji. I teraz pytanie: Jakie działania podejmie nasz burmistrzunio, aby zapewnić funkcjonowanie miasta w nowych warunkach ? Odpowiedź w artykule powyżej, wyda resztki pieniędzy na projekt hali sportowej, której w przewidywalnym czasie nie będzie miał z czego zrealizować i następnie ogłosi, iż to wina PiS !

gregory, 23.08.2019 18:44

Ani razu nie słyszałem żeby polityk PiS obiecał dotacje na basen. Pisali o niej klakierzy zakolandii, tzw "media zakowskie", mówiły nasze władze (coś w stylu byliśmy, mamy obiecane, liczymy, Marek obiecał pomoc). Ale to była gadka ludzi związanych z panem Żakiem a nie pisowscow. Robi różnicę. To tak jakbym chwalił się w kółko że ten, tamten fachowiec obiecał wyremontować mi dom a potem dziwił się że tak nie stało się chociaż żaden fachowiec nie zadeklarował nic, po prostu sobie gadałem.

JerzyO, 23.08.2019 17:52

PO nocnej zmianie już żadnych dotacji nie będzie !