Magistrat ogłasza nowe nabory wniosków: na usuwanie azbestu i wymianę źródeł ciepła

, Gospodarka, Wiadomości, 09.01.2020 08:45,
Liczy się kolejność złożenia wniosków!
Magistrat ogłasza nowe nabory wniosków: na usuwanie azbestu i wymianę źródeł ciepła
Burmistrz Andrychowa ogłosił nabór wniosków o udzielenie dofinansowania na demontaż wyrobów zawierających azbest w 2020 roku z terenu gminy Andrychów.

Wnioski można składać w terminie od 7 stycznia do 14 lutego 2020 roku, osobiście lub za pośrednictwem Kuriera na Dzienniku Podawczym Urzędu Miejskiego w Andrychowie lub za pośrednictwem poczty.


- Wnioski będą realizowane zgodnie z kolejnością ich złożenia i do wysokości środków przeznaczonych na ten cel w budżecie Gminy Andrychów, przy czym pierwszeństwo mają osoby, które złożyły deklarację uczestnictwa w w/w Programie na rok 2020 – informują urzędnicy.
O dofinansowanie mogą się ubiegać osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe oraz jednostki sektora finansów publicznych będące gminnymi osobami prawnymi.

Więcej szczegółów na stronie magistratu

Władze Andrychowa ogłosiły tajże nabór wniosków o udzielenie dotacji do wymiany systemu ogrzewania. Wnioski należy składać w terminie od 13 stycznia do 31 stycznia 2020 r.

- Wniosek winni złożyć zainteresowani mieszkańcy, którzy chcą wymienić stary piec węglowy na nowy gazowy, na biomasę lub pompę ciepła. Złożone wnioski będą realizowane według kolejności złożenia na Dzienniku Podawczym Urzędu Miejskiego w Andrychowie oraz do wysokości posiadanych środków na ten cel, z zastrzeżeniem, że pierwszeństwo uczestnictwa w Programie mają Inwestorzy, którzy złożyli w terminie deklarację uczestnictwa w Programie na 2020 rok – informują w magistracie.

Maksymalna wielkość dofinansowania będzie wynosiła:
– nie więcej niż 8 000,00 zł w przypadku budynku jednorodzinnego,
– nie więcej niż 10 000,00 zł w przypadku budynku wielorodzinnego, dla którego jest wprowadzane wspólne źródło ciepła dla więcej niż jednego lokalu.

Szczegóły na stronie UM Andrychów

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kaja, 09.01.2020 11:09

Dlaczego w gminie Andrychów jest tak że najpierw trzeba samemu opłacić całość a potem można dostać dofinansowanie a w innych gminach dopłaca się tylko różnice , łatwiej zgromadzić 5 tysięcy niż 15. Wiele ludzi nie składa wniosków właśnie z tego powodu