reklama

Lustro poprawi bezpieczeństwo przy wyjeździe z przychodni [AKTUALIZACJA]

, Gospodarka, Wiadomości, 04.12.2018 09:30, red
Lustro poprawi bezpieczeństwo przy wyjeździe z przychodni [AKTUALIZACJA]

Z wnioskiem o montaż lustra w rejonie wyjazdu z ośrodka zdrowia "Vena" przy ulicy Starowiejskiej w Andrychowie zwrócił się Komitet Społeczny Otwórzmy Drzwi na Świat z Andrychowa, który reprezentowała Patrycja Kołodziejczyk. W piśmie do Starostwa Powiatowego w Wadowicach Wydziału Dróg podkreślono zasadność lokalizacji lustra, zwracając uwagę na uciążliwy wyjazd samochodów z przychodni.

- Złożyliśmy wymagane dokumenty do Starostwa Powiatowego w tej sprawie i poprosiliśmy o szybką interwencję z uwagi na warunki atmosferyczne i słabą widoczność o tej porze roku. Wyjazd z drogi od przychodni Vena był niebezpieczny. Myślę że lustro w takim miejscu to podstawa, zwłaszcza z uwagi na znajdujący się tam, Ośrodek Zdrowia i Fundacje Promyczek w której prowadzone są rehabilitacje i zajęcia terapeutyczne dla dzieci - mówi Patrycja Kołodziejczyk, szefowa Komitetu.

Efekty są, bo już po kilku dniach lustro zostało zamontowane.

- Komitet Społeczny Otwórzmy Drzwi na Świat w imieniu własnym i mieszkańców a także pacjentów ośrodka zdrowia Vena składa podziękowania pracownikom Wydziału Dróg Starostwa Powiatowego w Wadowicach w tym Panu Dawidowi Kowalczykowi oraz Koordynatorowi ds. remontów i inwestycji w zakresie dróg powiatowych Panu Danielowi Mastkowi za wzorową współpracę i szybka interwencję ważną dla bezpieczeństwa mieszkańców - czytamy w przesłanej do nas informacji.

xxx

Po interwencji tego samego stowarzyszenia, lustro ponownie zostało zamontowane na skrzyżowaniu na ul. Szkolnej z Solakiewicza w Zagórniku.
Stowarzyszenie złożyło także wniosek o montaż progów spowalniających na ul. Dąbrowskiego (za działkami) w Andrychowie oraz w Zagórniku, przy szkole i przedszkolu.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 05.12.2018 05:17

Ten pojazd co zaparkował na skrzyżowaniu powinna straz miejską zainteresowac mandacik jak nic na 200 i 4 PKT. CZy moze juz ktos to zglaszał

tipacz, 04.12.2018 23:39

Jeszcze na Dąbrowskiego progi potrzebne... Jako osoba, która codziennie jeździ ta drogą już za sam pomysł dziękuję stowarzyszeniu środkowym palcem. Tam nawet nie ma gdzie przekroczyć dozwolonej predkosci. Jeśli chcecie poprawy bezpieczeństwa to zajmijcie się np wszędobylskim nakazem używania łańcuchów...

corleone, 04.12.2018 12:08

Nie było takiej potrzeby Gmina2.. Lustro wróciło na swoje miejsce bez polityki i interwencji radnego. Czynnik ludzki zadziałał a Stowarzyszeniu należy podziękować za szybką interwencję. Może małe może zbyt okrągłe lub w nie takim takim kolorze albo nie w tym miejscu lub pewnie dla nie których lekko w prawo dla innych bardziej w lewo albo jeszcze zbyt pochylone lub nie w tm miejscu ...nie ma szans nie dogodzisz nikomu nawet jak już przywiozą i będzie tak jak chcieli to i tak będą artyści wymyślać. . Ważne jednak że jest i będzie bezpieczniej w tym miejscu. A wszystkich którym będzie nie pasować brać i kolejnym razem samemu interweniować u a nie siedzieć i nie pisać na forach że oooo problem to dzwońcie tam i tam ..Skoro komitet mógł Panie Piotrze to i Kowalski z Zagórnika zapewne też może nic trudnego. Tylko niech nikt nie mówi banałów że płaci podatki i takie tam bale ble ble. i się należy. To akurat jest zwykła normalna interwencja i każdy mieszkaniec powinien być świadomy że może coś więcej dla w swojej gminie sołectwie niż tylko podatek i reszta mnie nie interesuje. No chyba że przyjdzie dojechać sąsiada lub krytykować w czambuł wszystko i wszystkich. samemu mając pod klawiaturą PIT ze skarbówki z podpisem naczelnika poprawnie rozliczony.

Gmina2, 17.11.2018 17:39

Panie Piotrze, proszę w sprawie lustra zadzwonić do radnego Jakuba Guzdka ( tel 888 644 089). On to załatwi.

zandrychowa, 16.11.2018 22:02

Za małe to lustro

specnarz, 16.11.2018 07:05

Zgadzam się z Panem Piotrem. W Zagórniku przy przedszkolu lustro jest ale ktoś wpadł na genialny pomysł i przymocował do niego tymczasowe znaki w związku z remontem terenu wokół przedszkola. Po pierwsze, lustro jest przestawione i nie spełnia swojej funkcji - ostatnio był tam nawet wypadek. Po drugie firma budowlana zdaje się że przerwała prace kilka tygodni temu a ograniczenia nadal są na drodze. A przed wyborami tak fajnie szły prace... wkrótce zima.

Joko, 16.11.2018 03:39

Powinniście się cieszyć, że macie obcięte drzewa, bo na Osiedlu Lenartowicza już drugi rok obcinają drzewa, które zasłaniają lampy i dalej nie obcięli.

taranczako, 15.11.2018 16:32

Koszmarne są te drzewa na zdjęciu byle jak przycinane, niemal kalekie, ale to nic na tle tego co się dzieje z pięknymi zdrowymi drzewami przy płocie na działkach od Olszyn, przycięto jet w 3/4 od góry pozostawiając kikuty, a tyle się mówi o suszy i gdzie tu logika aby pozbawiać cienia spacerujących ścieżką przy rzece? Stronnictwa odzieleniające miasto odnoszą coraz większe sukcesy w Andrychowie?

burza, 15.11.2018 11:49

A kiedy wróci lustro na swoje miejsce koło przedszkola w Zagórniku niewidoczny wyjazd dzieci chodzą czyżby czeka ktoś na tragedię bo nikt tam nie jeździ przepisowo

Joko, 14.11.2018 22:48

To już trzeba założyć komitet, żeby założyć lustro? Zwykłe pismo do Urzędu nie wystarczy? Dużo szumu koło sprawy, którą prostą drogą urzędową każdy n mieszkaniec osiedla może załatwić.