Ludzie kradną nawet kwiatki z miejskich skwerów

, Gospodarka, Wiadomości, 05.06.2020 16:45, red
I to wszystko pod oknami magistratu.
Ludzie kradną nawet kwiatki z miejskich skwerów
Władze Kęt są zaniepokojone sytuacją na Rynku.

- Kwieciste klomby, z których jeszcze niedawno „wylewały” się białe kwiaty dziś przypominają księżycowy krajobraz. Dziury po wyrwanych sadzonkach widać w każdym kwietniku…. Kradzieże kwiatków nasadzanych przez Gminę Kęty stają się w ostatnim czasie istną plagą - czytamy na stronie kęckiego magistratu.

Władze Kęt zlecają firmie zewnętrznej prace związane z nasadzeniami i utrzymaniem skwerów, kwietników, pergoli i kwitnących rabat. Płaci za to gmina, a więc podatnicy.

– Apelujemy do wszystkich, by nie przymykali oka na akty wandalizmu i zgłaszali nam każdy taki przypadek. Robimy co możemy, ale nie mamy możliwości, by upilnować wszystkich sadzonek - mówi pracownik Wydziału Infrastruktury Gminnej Urzędu Gminy Kęty.

źródło: UM Kęty

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

sowa, 05.06.2020 17:24

Przecież cały rynek jest pod okiem kamery.Przejrzeć monitoring,z pewnością ma do niego dostęp SM.No chyba,że za tym nie stoją ludzie a np.zwierzątka. Ale to wszystko można wyjaśnić,jeżeli się chce.