reklama

Linia Andrychów - Spytkowice przez Zator przeszła do historii

, Gospodarka, Wiadomości, 03.01.2023 17:45, red
Pasażerowie zaskoczeni.
Linia Andrychów - Spytkowice przez Zator przeszła do historii
Od kwietnia ub. roku pomiędzy Spytkowicami a Andrychowem przez Zator funkcjonowały połączenia busowe. Utrzymywane były z dotacji z budżetów Urzędu Marszałkowskiego oraz gmin Spytkowice, Zator, Wieprz i Andrychów. Jeździła tam firma Bus Janiso, która wygrała przetarg. Z połączeń korzystało wiele osób dojeżdżających do pracy w zakładach strefy ekonomicznej w Zatorze.

Ale skończyły się dopłaty z kasy samorządów, skończyła się też cała linia. Od stycznia połączeń już nie ma. Pasażerowie są zaskoczeni, bo nikt nie raczył ich poinformować o likwidacji. W tej sprawie z mamNewsa.pl skontaktowało się kilku zdezorientowanych pasażerów.

Co się dzieje z linią Andrychów - Spytkowice? Sprawdziliśmy.

W Urzędzie Gminy w Zatorze dowiadujemy się, że od stycznia zakres linii został mocno ograniczony. Bus kursuje tylko na trasie Smolice - Gierałtowice, gdyż tylko Zator znalazł fundusze na utrzymanie tej linii w 2023 roku. Pozostałe gminy odmówiły, a gmina Wieprz zaproponowała dopłatę na zbyt niskim poziomie.

Zatem linia busowa Andrychów - Spytkowice przez Zator przeszła na razie do historii. Został z niej tylko mały odcinek Smolice - Gierałtowice.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

bg, 05.01.2023 05:02

Najlepsza firma! Uwielbiam z nimi jeździć. Podczas podróży można sobie wypić piwo i kulturalnie porozmawiać z jakąś amebą umysłową.

Koniczynka, 03.01.2023 21:27

I znowu firma janiso. Dramat.