Linia 117 w trakcie budowy. Tory częściowo położone [VIDEO]

, Gospodarka, Wiadomości, 08.09.2020 17:00,
Po modernizacji pociągi będą jeździły z prędkością 80 km/h (dziś to jest 40km/h).
Linia 117 w trakcie budowy. Tory częściowo położone [VIDEO]

Trwa wielki remont linii kolejowej nr 117 odcinek Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Wadowice - granica województwa. Do 18 grudnia pociągi nie będą jeździły ale zorganizowano autobusową komunikację zastępczą na trasie Kraków Płaszów – Bielsko – Biała.

Częściowo na trasie Andrychów – Wadowice położono już tory.

Niektórzy mieszkańcy martwią się, że tory są nierówne i pofalowane ale jak uspokaja wykonawca inwestycji - firma Skanska S.A, jest to normalny etap remontu linii. Ostatecznie tory będą przystosowane do ruchu pociągów z prędkością 80km/h.

Po modernizacji pociągi będą jeździły z prędkością 80 km/h (dziś to jest 40km/h). Powstanie dodatkowy przystanek w Wadowicach (Podhalanin) i nowe perony w Barwałdzie Średnim, Choczni, Choczni Górnej, Inwałdzie, Andrychowie.

Będą nowe wiaty, ławki, oznakowanie i tablice informacyjne. Powstanie mijanka w Barwałdzie Średnim. Prace budowlane mają się zakończyć w połowie 2022 roku. Wykonuje je firma Skanska S.A. Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. to koszt 129 mln zł.






Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy