reklama

Lepsze warunki dla matek i noworodków w wadowickim szpitalu

, Gospodarka, Wiadomości, 13.11.2019 09:00, INFORMACJA PRASOWA
Oddział Noworodków i Wcześniaków ZZOZ w Wadowicach zdobył II poziomu referencyjności.
Lepsze warunki dla matek i noworodków w wadowickim szpitalu

Od początku listopada tego roku Oddział Noworodków i Wcześniaków Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach posiada II poziom referencyjny. Dyrektor ZZOZ w Wadowicach Beata Szafraniec podpisała stosowną umowę z MOW NFZ.

Oznacza to m.in., że oddział spełnia dodatkowe wymagania dotyczące organizacji udzielania świadczeń oraz wyposażenia w sprzęt i aparaturę medyczną zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego. W naszym szpitalu mogą być leczone noworodki wymagające intensywnej opieki medycznej, które do tej pory musiały być przekazywane do ośrodków o wyższym poziomie referencyjnym np. do Krakowa.

Podniesienie do II poziomu referencyjności Oddziału Noworodków i Wcześniaków przyczyni się do zapewnienia kompleksowej opieki nad matką i noworodkiem.

źródło: ZZOZ Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy