Kto przebuduje targowisko w Kętach? Jest chętny

, Gospodarka, Wiadomości, 26.03.2019 12:30, PG
Będą nowe stragany, parking i chodniki.
Kto przebuduje targowisko w Kętach? Jest chętny

Jak już pisaliśmy włodarze Kęt zamierzają przebudować targowisko przy ul. Kazimierza Wielkiego w centrum miasta.

Ogłoszono już przetarg, do którego zgłosiła się tylko jedna firma – SARKA-P Paweł Sarka z Bulowic z ceną 987 tys. zł. Z kolei gmina ma na ten cel przeznaczone 900 tys. zł. Brakującą część będą musieli dołożyć radni.

Zgodnie z planem ma nastąpić rozbiórka istniejących stoisk targowych, oświetlenia i zdroju czerpalnego. Później ma być położona kostka na terenie placu targowego oraz ma być wykonany remont chodnika i miejsc parkingowych. Wybudowanych zostanie osiem straganów handlowych, toaleta, nowe oświetlenie oraz monitoring. Wszystko ma być gotowe już w sierpniu tego roku.

Na rozstrzygnięcie czeka także przetarg na remont kamienicy przy Rynek 13.

Obie te inwestycje odmienią wizerunek kęckiego rynku.

foto: ilustracyjne


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

xpek, 26.03.2019 21:44

tak na marginesie to długi w kętach pozostawil poprzedni burmistrz a w Andrychowie ktedyt za basen pietrasa dopiero w tym roku bedzie splacony.jaką partię reprezentowali obaj burmistrzowie? tak na marginesie ....

Starybrat, 26.03.2019 20:56

@xpek, patrząc z boku, chyba kibicujesz tym ekipom w wyścigu, która bardziej zadłuży swoje miasto. W jednym i drugim nie rządzi PiS, to tak na marginesie.

xpek, 26.03.2019 20:49

widzę że pisiory kęckie tak samo negują wszystko jak andrychowskie

ulubieniec, 26.03.2019 18:19

"Ogłoszono już przetarg, do którego zgłosiła się tylko jedna firma – SARKA-P Paweł Sarka z Bulowic z ceną 987 tys. zł. Z kolei gmina ma na ten cel przeznaczone 900 tys. zł. Brakującą część będą musieli dołożyć radni." - to chyba będzie pierwszy taki przypadek w Polsce ,gdy radni będą partycypować w kosztach gminnej inwestycji. Brawo Klęczar ! Brawo "Porozumienie ponad podziałami" !

kik, 26.03.2019 18:04

I znów kasa w błoto zamiast jakąś drogę wyremontować!