reklama

Krakowska zostanie zamknięta dla samochodów?

, Gospodarka, Wiadomości, 06.07.2022 19:07, red
To byłaby prawdziwa rewolucja.
Krakowska zostanie zamknięta dla samochodów?
Mieszkańcy ul. Krakowskiej w Kętach złożyli do Urzędu Miejskiego w Kętach petycję. Domagają się wprowadzenia rozwiązań mających na celu poprawę bezpieczeństwa na tej ulicy - na odcinku od ronda do rynku.


Mieszkańcy domagają się:
- wprowadzenia całkowitego zakazu ruchu na tym odcinku dla pojazdów powyżej 3,5 tony

- całkowitego zamknięcia ruchu samochodowego dla pojazdów w godz. 17:00 - 6:30 - za wyjątkiem dojazdów posesji oraz petentów policji.

- ograniczenia prędkości do 30 km/godz.

- zwiększenia ilości przejść dla pieszych

- częstszych kontroli prędkości i wprowadzenie odcinkowego pomiaru prędkości

Mieszkańcy argumentują, że natężenie ruchu od ronda do rynku jest ogromne, uciążliwe dla mieszkańców, kierowcy często łamią tam przepisy powodując zagrożenie dla pieszych.

W odpowiedzi władze Kęt informują mieszkańców, że zmiany są możliwe, ale... Na razie urząd zlecił opracowanie analizy, która być może da odpowiedź na pytanie, co można zrobić, aby poprawić sytuację na tej ulicy.

"Wdrożenie nowej organizacji ruchu przewidziane jest w bieżącym roku po uzyskaniu stosownej dokumentacji w tym przedmiocie" - informuje urząd.

Władze Kęt zapowiedziały także przekazanie informacji na policję, aby ta przeprowadzała więcej kontroli prędkości i tonażu samochodów jeżdżących ulicą Krakowską na odcinku od ronda do rynku.

Poniżej zamieszczamy treść petycji mieszkańców i odpowiedź z magistratu
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

dekar, 07.07.2022 16:44

To nie jest ich prywatna droga , my wszyty za nią płacimy i też mamy do niej prawo , A jeśli chodzi o bezpieczeństwo to jak się chodzi jak ćma po drodze to wszystkie drogi są niebezpieczne . zamknięcie tej drogi bez dokończenia obwodnicy spowoduje obciążenie już i tak obciążonych dróg

lojzek, 07.07.2022 07:59

Rozumiem że mieszkańcy chcą zakazu poruszania się pojazdów od 17 do 6.30.Ale ten zakaz powinien,ich też obowiązywać.No to parkowanie albo na rynku,albo pod biedrą.

rjasiacz, 06.07.2022 19:00

W sumie to zamknąć można Krakowską, Mickiewicza i Sobieskiego, Rynek już umarł , nie ma gdzie zaparkować, żadnej przyszłości nie widać dla Kęt. Trzeba tylko dokończyć obwodnicę i zgasić światło !!! Nawet Żulionerów i Romów nie widać.