reklama

Koszty w górę. Budowa kolejnego budynku socjalnego w Andrychowie zagrożona

, Gospodarka, Wiadomości, 25.08.2022 09:00, red
Brakuje pieniędzy, aby dołożyć.
Koszty w górę. Budowa kolejnego budynku socjalnego w Andrychowie zagrożona

Kilka tygodni temu władze Andrychowa ogłosiły przetarg na budowę kolejnego budynku socjalnego przy ulicy Batorego w Andrychowie. Może być problem z realizacją tej inwestycji, ponieważ przetarg właśnie został unieważniony.

Władze gminy zarezerwowały na ten cel 2,45 mln zł. Tymczasem dwie oferty przetargowe opiewały na kwoty od 2,9 mln do 3,6 mln zł. Brakuje pieniędzy, aby dołożyć.

Prawdopodobnie przetarg zostanie powtórzony, albo inwestycja zostanie przełożona na kolejny rok.

Samorządowcy różnych szczebli, ale też inwestorzy indywidualnych od wielu miesięcy borykają się ze wzrostem kosztów materiałów budowlanych. Ceny rosną bardzo dynamicznie, dlatego kosztorysy i zakładane budżety szybko stają się nieaktualne.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

OzjaszGoldberg, 25.08.2022 12:41

Bo ci prywaciarze złodzieje chcą się tylko nahapać!!!!

Koniczynka, 25.08.2022 11:45

Dokładnie jakie domy socjalne... Skierować wszystkich tam mieszkających do roboty pasożytów. Ukraińcy w tydzień znajdują robotę w Andrychowie a mieszkańcy darmowych mieszkań mają w dupie robotę. Pora sprawdzić kto tam mieszka, jakie mają dochody, a tych co nie robią pilnie skierować do roboty i odebrać mieszkanie!!! Stop spalarni w Andrychowie!!!!!!!

FeelFree, 25.08.2022 10:40

W Andrychowie nie jest tylko zagrożona budowa spalarni śmieci

Prawicowy_prawicowiec, 25.08.2022 10:16

Jakie domy socjalne, do roboty!

Zakolog, 25.08.2022 09:25

@Skalpel - Obawiam się, że będzie znacznie gorzej, ponieważ w tej kwocie jest 1,5 mln subwencji rządowej, czyli aby przekazać Mirkowi bańkę stracimy półtora miliona. Ale dla naszych radnych to nie pierwszyzna, nie taką kasę już przewalili !

Skalpel, 25.08.2022 08:48

A zarezerwowane 2,45 mln na budowę mieszkań damy Mirkowi z AEC. Nieprawdaż Burmistrzowie i Rado? Ewentualnie będzie na premie i nagrody.