reklama
reklama

Koszty rozbudowy szpitala daleko przekroczyły oczekiwania

Gospodarka, Wiadomości, 23.03.2022 14:40, eł
Tylko jedna firma jest zainteresowana budową dwóch nowych kondygnacji pawilonu E.
Koszty rozbudowy szpitala daleko przekroczyły oczekiwania

15 firm przystąpiło do przetargu na rozbudowę szpitala w Wadowicach i dostawę jego wyposażenie. Jednak tylko jedna z nich jest zainteresowana wykonaniem prac budowalnych. Oferty pozostałych dotyczą jedynie dostarczenia zamówionych urządzeń i produktów medycznych.

Szacowano, że budowa dwóch nowych kondygnacji pawilonu E wadowickiej lecznicy wraz z dostawą wyposażenia pochłonie nieco ponad 30 mln zł. Jednak na same prace budowlane i wykończeniowe Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach zamierzał przeznaczyć niespełna 22,5 mln zł. Tymczasem jedyna złożona w przetargu oferta opiewa na kwotę blisko 10 mln zł wyższą! Firma Warbud S.A. z Warszawy deklaruje, że dwa nowe piętra szpitalnego budynku wybuduje w ciągu 16 miesięcy, ale wyceniła inwestycję na 32,4 mln zł.

To stawia dyrekcję ZZOZ w Wadowicach w trudnej sytuacji. Władze powiatu wadowickiego zgodziły się dofinansować inwestycję kwotą 15 mln zł. Reszta ma pochodzić ze środków unijnych. Jednak to wszystko przy założeniu, że budowa pochłonie 22,5 mln zł, a całość przedsięwzięcia (razem z zakupem sprzętu medycznego) zamknie się kwotą nieznacznie przekraczającą 30 mln zł. Nie zapadła jeszcze decyzja, jak wybrnąć z sytuacji.


Foto: Edyta Łepkowska


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy