reklama
reklama

Końcem roku nowy chodnik przy drodze krajowej nr 52 będzie gotowy. Jest tam bardzo potrzebny

Gospodarka, Wiadomości, 08.07.2024 15:33, eł
Jest jednak wiele odcinków tej trasy, gdzie nadal go brakuje i nie wiadomo, kiedy powstanie.
Końcem roku nowy chodnik przy drodze krajowej nr 52 będzie gotowy. Jest tam bardzo potrzebny

Droga krajowa nr 52 w wielu miejscach wciąż jest pozbawiona chodnika. Ale powoli sytuacja się poprawia. Co jakiś czas rusza budowa nowego fragmentu trotuaru w którejś z miejscowości. Obecnie 700 metrów chodnika powstaje w Kleczy Dolnej. Inwestycja ma zakończyć się w grudniu.

Chodnik powstaje na odcinku od powstającego właśnie Campusu Bemke do wiaduktu w Kleczy. Inwestycję realizuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, jednak w jej kosztach ma też pewien udział gmina Wadowice, która zleciła wykonanie dokumentacji projektowej i za nią zapłaciła. Kosztowało to 101 tys. zł.

Całość inwestycji została wyceniona przez wykonawcę na ponad 1,4 mln zł. - Oprócz samego chodnika wykonane zostanie nowe odwodnienie, przebudowane będą przepusty i zjazdy. Powstanie również zatoka autobusowa z wiatą przystankową, co nieco udrożni ruch w tym miejscu. Teraz jest przystanek bez zatoki i autobus zatrzymuje się na jezdni – informował jakiś czas temu burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Chodnik jest tam bardzo potrzebny, bowiem to bardzo uczęszczany przez pieszych odcinek drogi krajowej nr 52. Sporo dzieci chodzi jej poboczem do przedszkola oraz szkoły podstawowej na Kopcu.Foto: Facebook/Bartosz Kaliński

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy