Kolejny tydzień bez dyżuru nocnego

, Gospodarka, Wiadomości, 14.08.2020 16:15, DK
W Andrychowie to ostatnio norma.
Kolejny tydzień bez dyżuru nocnego
W dniach 14-21 sierpnia dyżur nocny i świąteczny w Andrychowie miała pełnić apteka przy ul. Krakowskiej 138 w Andrychowie. Nic z tego jednak nie będzie. Jak się dowiadujemy, przez cały weekend będzie czynna do godziny 16:00. Po godzinie 16:00 potrzebujący leków, będą musieli jechać do Wadowic, gdzie dyżur nocny odbywa apteka przy ul. Putka 7.

W Andrychowie dyżury aptek zawsze działały bez zarzutu, ale problemy zaczęły się kilka miesięcy temu Aptekarze coraz częściej przyznają, że są to dyżury nieopłacalne i bardzo kosztowne.

Do tego dochodzą problemy kadrowe oraz logistyczne.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 14.08.2020 16:47

Calodobowka w Andrychowie nie istnieje, pogotowia nie ma podobnie jak całodobowego ambulatorium obiecywanego w kampanii to po kija apteka żeby o 2 w nocy suplement diety kupować czy tabletkę dzień po choć tu już nazwa sugeruje ze można poczekać .Czesc aptek i tak nie ma pełnej oferty handlowej .Apteka wystarczy tam gdzie jest całodobowa opieka lekarska .Poza tym może się mylę ale chyba nie ma przepisu o dyżurach aptek całodobowo.Leki pbolowe można na stacji benzynowej nabyć i nie tylko.