reklama

Kolejny rynek praktycznie bez zieleni?

, Gospodarka, Wiadomości, 26.09.2015 09:45, ks
Andrychów, Kęty, Wadowice. W tych miejscowościach już przebudowano centralne place. Teraz do inwestycji przygotowuje się Sucha Beskidzka.
Kolejny rynek praktycznie bez zieleni?

Rynek w Suchej Beskidzkiej ma zostać w najbliższych latach przebudowany. W czwartek (24.09) odbyły się konsultacje społeczne w tej sprawie. Zaprezentowano koncepcję architektoniczno – urbanistyczną Rynku oraz jego otoczenia.

 

Uczestnicy spotkania obejrzeli widoki perspektywiczne ukazujące nowe oblicze suskiego centrum oraz wysłuchali prezentacji, w której  przedstawiono główne założenia koncepcji rewitalizacji.


 

Projekt  zakłada m.in. rozbudowę płyty głównej Rynku, która obejmie swym zasięgiem sąsiedni fragment  ul. Rynek i tym samym, zostanie optycznie połączona z placem i parkingiem  przed budynkiem piekarni „Machaczka”.

 

Jak poinformowano, rozbudowa płyty i ujednolicenie nawierzchni na całym obszarze powiąże wizualnie wszystkie zakątki suskiego rynku. Wykonanie schodów przed karczmą „Rzym” oraz od strony tzw. „małego rynku” umożliwi otwarcie widoku na zabytkowe obiekty okalające centrum Suchej Beskidzkiej.

 

- Estetyczna posadzka z granitu i piaskowca, odpowiednio skomponowana zieleń miejska oraz efekty świetlne wytyczą nową jakość i sprawią, że suski Rynek stanie się  prawdziwym „salonem miasta”, który na nowo przyciągnie do siebie mieszkańców i turystów.  Ta wyjątkowa przestrzeń będzie swoistą  miejską sceną, która rozświetla się na czas uroczystości, pokazów, koncertów, świątecznych kiermaszów …, i gaśnie wraz z ich zakończeniem”– wyjaśniał w czasie prezentacji współtwórca opracowania, architekt dr Marek Kołodziejczyk.

 

źródło: UM Sucha Beskidzka

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

aleocochodzi, 27.09.2015 20:23

Nie chodzi o to czy ładniej czy nie. . Chodzi o to im ten miś droższy tym .....

azquit, 26.09.2015 17:02

Komentarz usunięty przez autora.

magdalenka88, 26.09.2015 12:44