Kolejny raz przed wyborami politycy 'budują' obwodnicę

, Gospodarka, Wiadomości, 08.02.2020 15:40, GM
Ta sama droga dwa razy "sprzedana" jako obietnica wyborcza.
Kolejny raz przed wyborami politycy 'budują' obwodnicę


Zaledwie jesienią zeszłego roku odbyły się wybory parlamentarne. Jak wiadomo, przed wyborami politycy dużo obiecują. W przypadku Wadowic obiecano wtedy budowę nowego odcinka obwodnicy Wadowic - od ronda przy moście na Skawie w kierunku Suchej Beskidzkiej.

3 dni przed wyborami parlamentarnymi w blasku flaszy podpisano ważne porozumienie w tej sprawie. Więcej ten temat w informacji z 10.10.2019r: W Wadowicach powstanie kolejna obwodnica za 73 mln zł. A co z budową BDI?

W Wadowicach zapanowała radość, bo na tę drogę kierowcy czekają od dawna.

Wydawało się, że wszystko jest już przesądzone i obwodnica powstanie w najbliższych latach. 10 maja odbędą się wybory prezydenckie. Politycy PiS już jeżdżą po kraju z różnymi obietnicami i okazuje się, że znowu "budują" obwodnicę Wadowic. Tę samą.

Tym razem - jak poinformował wadowicki poseł Filip Kaczyński (PiS) - wadowicka obwodnica została umieszczona w rządowym programie "100 obwodnic". I zamieścił na facebooku zdjęcie z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem. Tym samym który jesienią ub. roku podpisał porozumienie w sprawie budowy tej samej obwodnicy.


Program "100 obwodnic" będzie realizowany w latach 2020-2030. Oprócz Wadowic w programie znalazła się także obwodnica Makowa Podhalańskiego.

W przypadku Wadowic inwestycja obejmie budowę odcinka obwodnicy klasy GP (Główna o ruchu przyspieszonym) o długości ok. 1,45 km od ronda gen. Leopolda Okulickiego na DK 52 do ul. Zegadłowicza (DK 28) na włączeniu do projektowanej drogi S52, czyli Beskidzkiej Drogi Integracyjnej.

A kiedy dojdzie do prawdziwej budowy? Projektu na razie nie ma. Jesienią zeszłego roku burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński (PiS) informował, że "jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pierwsza łopata zostanie wbita w 2024 roku"

Na razie ciągle natomiast nie wiadomo, co z budową strategicznej inwestycji drogowej w regionie, czyli Beskidzkiej Drogi Integracyjnej. Na pytanie, kiedy BDI będzie budowana, w styczniu br. urzędnik ministerstwa Infrastruktury odpowiedział tak:

"Przedmiotowa inwestycja znajduje się na liście zadań planowanych do realizacji w ramach Programu jednakże jest poza limitem finansowym. Pomimo działań resortu infrastruktury, które doprowadziły do zwiększenia limitu finansowego (ustalanego w 2015 r.) ze 107 mld zł do 142,2 mld zł, nie jest obecnie możliwe zrealizowanie wszystkich zawartych w Programie inwestycji w obecnej perspektywie finansowej.

Podkreślam, że budowa drogi ekspresowej S52 jest uważana przez resort infrastruktury jako konieczna. Jednakże ograniczenia finansowe oraz stan przygotowania do realizacji powodują, że jest ona traktowana jako jeden z priorytetów na kolejny okres programowania, który rozpocznie się w 2021 roku"

- odpowiedział Rafał Weber z ministerstwa Infrastruktury.

foto: www.facebook.com/poselfilipkaczynski/

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

",,**,,", 09.02.2020 10:31

Obwodnica jest konieczna, ale narazie kasy brak. Buhahahaga ale się uśmiałam, tak rządzi pis, 5lat szukają kasy i nie znalezli. A inflacja w Polsce sięga juz 50procent!!!!!!!!!!!!!!!! A pisiory emerytom i rencistom dadzą podwyżki po 30-40zl. I jeszcze hucznie zapowiadają trzynastki. W dupe sobie wsadzcie trzynastki usrane tysiac zlotych, dajcie godne podwyzki w stosunku do inflacji, BDI nie ma bo nasz okręg wyborczy ma daremnych posłów taka prawda, kasy jest dosc wszedzie tylko nie na BDI. Duda odwiedził wszystkie powiaty, ale po co? Nic z tego nie wynikło, jakby płacił z wlasnej kieszeni za wycieczki to by siedział na dupci w Warszawie.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 09.02.2020 03:58

Obiecanki osób które to mówią są dla mnie skreślone z listy

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 09.02.2020 03:55

Obiecanki osób które to mówią są dla mnie skreślone z listy

rumcajs, 08.02.2020 21:46

Po Panie Filipie Kaczyńskim miałem duże oczekiwania, bo to w końcu młody i wykształcony człowiek, ale już w pierwszym głosowaniu Sejmu zagłosował za podwyżką podatków. Wpiszcie sobie: "Mieli nie podnosić podatków, a zagłosowali za wyższą akcyzą!"

ptak, 08.02.2020 21:18

Ta droga (BDI) dostanie zielone światło w 2027 roku. Zastanawiacie sie dlaczego ? Jedno słowo dla myślących - Stalexport.

barte, 08.02.2020 17:32

Spokojnie jesienią kolejne wybory znowu do sejmu i sanatu- temat nie straci na aktualności