reklama

Kolejny odcinek obwodnicy na finiszu

, Gospodarka, Wiadomości, 07.10.2020 20:15, red
Kolejny odcinek obwodnicy na finiszu

Niespełna 500 m obwodnicy połączy rondo przy ul. Mickiewicza z ul. Staszica w Kętach. Prace zakładają budowę jednojezdniowej, dwupasmowej drogi wraz z oświetleniem LED, chodnikami i ścieżkami rowerowymi a także zatokami autobusowymi.

Inwestycję wykonuje firma STRABAG Infrastruktura Południe, a koszt to 5,8 mln zł brutto.

Prace już powoli dobiegają końca. W środę (7.10) układana była nawierzchnia asfaltowa. Inwestycja powinna zostać w całości wykonana do końca października.

To kolejny, ale jeszcze nie ostatni etap kęckiej obwodnicy.

Prawdopodobnie w przyszłym roku wykonywany będzie odcinek w rejonie ul. Sobieskiego i połączenie ul. Spacerowej z ul. Młodzieży Polskiej oraz wiadukt kolejowy. Całość tego nowego odcinka to 14,7 mln zł. Dotacja z budżetu państwa ma wynosić 6,5 mln zł.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy