reklama

Kolejne sklepy w regionie otwierają się w niedziele

, Gospodarka, Wiadomości, 20.10.2021 21:30, eł
Jednak wkrótce może się to skończyć...
Kolejne sklepy w regionie otwierają się w niedziele

Aldi i Netto to kolejne sieci, które zdecydowały się otworzyć sklepy we wszystkie niedziele. Niektóre ich markety działają przez siedem dni tygodnia już od kilku tygodni. Stopniowo do tego grona dochodzą kolejne, między innymi te w naszym regionie.

Wydarzenia ostatnich miesięcy pokazują, że zakaz handlu w niedziele to kompletna fikcja. Przepisy są tak skonstruowane, że bardzo łatwo je ominąć. Wystarczy wprowadzić do oferty sklepu usługi pocztowe, aby ten mógł prowadzić działalność we wszystkie dni tygodnia. Tak właśnie postąpiły sieci Aldi i Netto. W wybranych ich marketach (których liczba z tygodnia na tydzień rośnie) można teraz nadawać i odbierać paczki.

W najbliższą niedzielę, jak również w kolejne, można będzie zrobić zakupy w obu sklepach Aldi w naszym regionie, czyli w Andrychowie i Kętach. Jeśli chodzi o Netto, czynny jest na razie tylko jeden sklep na naszym terenie. Znajduje się on przy ul. Włókniarzy w Andrychowie.

To jednak może wkrótce się skończyć, ponieważ prezydent Andrzej Duda podpisał już nowelizację Ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni. Jej celem jest uszczelnienie obowiązujących przepisów, aby uniemożliwić sklepom obchodzenie zakazu w taki sposób, jak to zrobiły w ostatnim czasie Aldi i Netto, a wcześniej inne sieci, między innymi Biedronka, Kaufland i Lidl. W nowelizacji zapisano, że sklep będzie mógł funkcjonować w niedziele tylko w sytuacji, gdy wykaże, iż ponad 40 % jego przychodów pochodzi z działalności pocztowej.

Tymczasem do Senatu trafił projekt ustawy o całkowitym… zniesieniu zakazu handlu w niedziele. Przygotowały go Instytut Myśli Liberalnej i Fundacja Wolności Gospodarczej. Co z tego wszystkiego wyniknie, zobaczymy.


Foto: Edyta Łepkowska

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy