Kolejne opinie w sprawie likwidacji podstawówki w Andrychowie

, Gospodarka, Wiadomości, 21.01.2020 20:15, PG
Czy sprawa "Trójki" jest już przesądzona?
Kolejne opinie w sprawie likwidacji podstawówki w Andrychowie

We wtorek (21.01.) po południu odbyła się kolejna komisja, podczas której poruszono sprawę likwidacji Szkoły Podstawowej nr 3 w Andrychowie, tym razem była to Komisja Spraw Gospodarczych. Opiniowanie uchwały poprzedziła burzliwa dyskusja, na której pojawili się rodzice uczniów SP2 oraz SP3 a także dyrektorki obu szkół.

Za uchwałą likwidującą szkołę głosowało 4 radnych, 3 było przeciwko a dwie osoby wstrzymały się od głosu.

Podczas Komisji Spraw Społecznych, która odbyła się dzień wcześniej 2 radnych poparło projekt uchwały, 3 się wstrzymało, a żaden nie był przeciwko. Projekt negatywnie zaopiniował Zarząd Międzyzakładowej Komisji NSZZ Solidarność Oświaty Gmin Andrychowa i Wieprza.

Decyzję o likwidacji "Trójki" i wcieleniu jej do "Dwójki" podejmą radni podczas sesji Rady Miejskiej w najbliższy czwartek (23.01.).

Poniżej uzasadnienie projektu uchwały Rady Miejskiej w sprawie likwidacji Trójki:
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy